Nový Spark
venku od 2. října
Jan Toužimský: „Baví mě energie celé Anny Kareniny i má role osudového milence“

Jan Toužimský: „Baví mě energie celé Anny Kareniny i má role osudového milence“

V sobotu 23. ledna uvádí RockOpera Praha další reprízu své nejnovější opery Anna Karenina. V jedné z mužských rolí se představí zpěvák, hudebník a frontman skupiny Arakain Jan Toužimský, který se svou postavou Alexandra Vronského zamíchá celým dějem a ovlivní osud hlavní hrdinky. Speciálním zpestřením představení bude křest nového animovaného klipu Kopačky a také koncert skupiny Matahari, jejíž frontmankou je představitelka Darji Oblonské zpěvačka Žántí. Celý program začíná v pražské RockOpeře Praha od 17 hodin.

„Alexandr Vronskij je pro mě symbolem vysvobození, je pro Annu Kareninu únikem ze světa plného chladu, prázdnoty a nepochopení, kde hrají hlavní roli morální a společenská pravidla a kariérní ambice. Hledá v něm naplněný a šťastný život a lásku bez konvencí, která jí však bohužel povede až k sebevraždě. Annu miluje, ale postupně trpí její žárlivostí a paranoidními představami a pak se cítí zodpovědný i za její smrt. Tu roli si užívám, ale baví mě energie a náboj celého představení, je to skvělá rocková show a stojí za to ji vidět,“ říká představitel Alexandra Vronského zpěvák Jan Toužimský, který spolu s Pavlou Forest a Žántí mimo jiné nazpíval první singl opery Anna Karenina s názvem Kopačky.

Křest animovaného klipu, jehož autorkou je výtvarnice Michaela Fišerová, bude součástí sobotního představení Anny Kareniny. Na programu bude dále koncert kapely Matahari, ve které si fanoušci budou moci zase poslechnout zpěvačku a členku souboru RockOpera Praha Žántí.

Opera Anna Karenina se inspiruje známým příběhem o zásahu vášně do osudu poměrně vyrovnaného manželského páru na motivy románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Místo v prostředí carského Ruska se však odehrává v současném světě motorkářů. V ústřední trojici se kromě Jana Toužimského mohou diváci těšit na Jiřího Zonygu coby Alexeje Karenina a zejména na hlavní hrdinku Annu Kareninu v podání Pavly Forest.

Klasickému příběhu v rockově-metalovém zpracování odpovídá i vizuální podoba představení, která kromě energické hudby a dechberoucích artistických čísel nabídne i originální kostýmy, stylové masky, ohnivou a světelnou show. „RockOpera je výjimečná v tom, co dělá. Spojuje tvrdou rockovou a metalovou hudbu s pestrými příběhy, spojuje emoce a vášně. Je to pokaždé neuvěřitelná energie, úžasná atmosféra, skvělá muzika, a to hlavně díky lidem, kteří do toho jdou vždycky naplno,“ dodává Toužimský.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
18.10. Billybio, All Hail The Yeti
19.10. Primal Fear, Riot V
19.10. Axel Rudi Pell
19.10. Three Days Grace, Bad Wolves
20.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
20.10. Axel Rudi Pell
20.10. The Amity Affliction, The Plot In You, Endless Nights, Dream State
21.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
21.10. Kataklysm, Hypocrisy, The Spirit
21.10. Killing Joke, Turbowolf
A co FAKKER!?