Nový Spark
venku od 30. ledna
ANARCHIA: Soudný den znamená osudový den

ANARCHIA: Soudný den znamená osudový den

Pouhý rok a půl existence stačil turnovské kapele ANARCHIA k tomu, aby nahrála a posléze vydala debutové album „Soudný den“. Pokřtila ho jedenáctý den jedenáctého měsíce minulého roku a zdá se, že její záměr plní svůj účel.

„Šlo nám o to, abychom měli co nabídnout nejenom fanouškům, ale i pořadatelům hudebních akcí a festivalů. V dnešní době se koncerty méně známým kapelám našeho typu shánějí dosti obtížně a my potřebovali mít v ruce materiál, kterým se budeme moci prezentovat. Natočili jsme cédéčko a musím říct, že ohlasy na ně jsou zatím velmi dobré a doufejme, že do budoucna nám pomůže více se prosadit,“ pochvaluje si kytarista David Koreček.

Hudebně se kapela pohybuje v oblasti mísení metalu a rocku, texty na desce jsou různorodé. „Některé se týkají mýtických témat a postav, jiné zase různých mezilidských vztahů a věcí z běžného života. Název alba je spojen jak s písničkou Terminátor, tak s naším pocitem, že den vydání byl nejen pro naši kapelu svým způsobem osudový,“ vysvětluje David.

Dodal, že název skupiny se na první pohled váže spíše k punku, nicméně kapela si ho zvolila právě proto, že působí kontrastně. V sestavě kapely jsou zpěvák Daniel Pelant, kytarista David Koreček, baskytarista Jan Kudrnáč a bubeník Vojtěch Urban.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?