Nový Spark
venku od 3. ledna
Arjen Lucassen se vrací s další deskou AYREON

Arjen Lucassen se vrací s další deskou AYREON

Holandský multiinstrumentalista, hudební skladatel, vizionář a producent Arjen Lucassen přivádí svou největší projekt, prog-metalovou operu AYREON opět do centra dění. Koncem dubna vydává další pokračování ságy „The Source“.

Arjen se opět rozmáchl a nová deska čítá megalomanských 88 minut prog rocku a metalu. Zdánlivě ukončená sága albem „01011001“ se znovu otevírá. Příběh „The Souce“ má být zasazen o šest miliard let dříve, kdy na planetě Alfa v galaxii Andromeda je lidstvo porobeno globálním počítačem a čelí exterminaci. Aby se vyhnulo totální zkáze, musí uniknout, ale útěk přichází velmi draho.

„Pokud bylo ‚The Theory of Everything‘ mým progovým albem, pak ‚The Source‘ je rockovým. Je tam více kytar, které tlačí na pilu více, než tomu bylo u AYREON zvykem. Deska je také mnohem přístupnější než ‚The Theory of Everything‘; písně jsou strukturovány konvenčněji a melodie jsou chytlavější,“ říká Arjen.


Arjen kredit mu umožňuje psát skladby přímo na tělo světovým rockovým pěveckým hvězdám. Velký zástup čítá například Jamese LaBrie (DREAM THEATER), Tommyho GIles Rogers (BETWEEN THE BURIED AND ME), Simone Simons (EPICA), Floor Jansen (NIGHTWISH), Hansiho Kürsche (BLIND GUARDIAN), Tobiase Sammeta (EDGUY, AVANTASIA), Zahera Zorgatiho (MYRATH) a řadu dalších.

Více informací o nových AYREON hledejte v březnovém Sparku a v dubnu se těšte na rozhovor.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?