Nový Spark
venku od 30. ledna
BLACK TIGER: Rock pro dospělé s bombastickým zvukem

BLACK TIGER: Rock pro dospělé s bombastickým zvukem

Olomoučtí BLACK TIGER jsou jedni z mála, kteří se u nás věnují hudebnímu žánru AOR – tedy Adult Oriented Rocku. Kapela za dobu své existence vydala tři EP, jež získala pozitivní recenze v prestižních časopisech. Loni vyšla konečně také první řadovka "Black Tiger".

V roce 2017 pak skupina spojila své síly se světově uznávaným italský kytaristou a producentem Mariem Percudanim, (HARDLINE a HUNGRYHEART), jež má na svém kontě spolupráci se světovou špičkou melodického rocku (namátkou s Jimem Peterikem ze SURVIVOR nebo Tedem Poleym z DANGER DANGER) a pod jeho producentským vedením natočila v Itálii, ve studiu Tanzan Music svoje debutové album.

Na desce se představí i několik zajímavých zahraničních hostů, vedle Maria Percudaniho např. Dan Reed (DAN REED NETWORK), Josh Zighetti (HUNGRYHEART), Giulio Garghentini nebo saxofonista Alessandro Moro. Deska vyšla celosvětově 12. října na značce Freemood/Tanzan Music a první ohlasy na ni, zejména ze zahraničí, jsou velmi pozitivní.

Na české poměry se jedná o album nečekané. Najdeme na něm deset původních skladeb, které se žánrově pohybují mezi AOR a melodickým hardrockem, s důrazem na silné melodie, bohaté aranže, energické kytary vhodně doplněné klávesami a mohutný moderní zvuk, který ale ctí tradice žánru. Vydání alba doprovází video k singlu „Don't Leave Me“.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?