Nový Spark
venku od 29. června
Bleskovky pro 1. 1. 2015

Bleskovky pro 1. 1. 2015

Heavymetaloví veteráni SAXON povolali poměrně nečekanou výpomoc. Zdravotně indisponovaného bubeníka Nigela Glockera na nadcházejícím turné zastoupí Sven Dirkschneider, což není nikdo jiný než syn Udo Dirkschneidera. A tak nás napadá, když teď Udo shání bubeníka i do U.D.O., co by…


Trio THE WINERY DOGS (foto) – Portnoy, Sheehan, Kotzen – se v lednu pustí do práce na druhém albu, které chce mezi fanoušky pustit ještě letos.


Zpěvák LAMB OF GOD Randy Blythe už má pomalu hotovou knihu Dark Days, v níž popisuje peripetie s českou justicí, s nimiž se v nedávných měsících potýkal kvůli domnělému zabití fanouška na pražském koncertě v červnu 2012. Taky prozradil, že s kapelou pomalu dávají dohromady nové songy…


Tvůrci populárního seriálu Hra o trůny chystají další „mixtape“, tentokrát i s účastí velkých metalových jmen. Na loňskou kolekci „Catch the Throne“, která obsahovala desítku songů vycházejících ze seriálových motivů, nejspíš už letos naváže nahrávka druhá, s příspěvky mimo jiné od ANTHRAX a taky KILLSWITCH ENGAGE.


Finští symfometaloví fantasti KIVIMETSÄN DRUIDI vydají letos pět let po albu „Betrayal, Justice, Revenge“ alespoň nové EP.


Bývalý kytarista WHITESNAKE či THIN LIZZY John Sykes vydá po patnácti letech nové sólové album. A ač ještě není zřejmé, kdy přesně k tomu dojde, nabízí k poslechu pár ukázek. Jo a taky jména pomáhajících muzikantů: Josh Freese, Tony Franklin, Chris Chaney, ad.

Nový Spark
venku od 29. června
Kalendář akcí
27.07. Fozzy
27.07. Obituary
31.07. Robert Plant and The Sensational Space Shifters
03.08. Ostrava v plamenech
08.08. Brutal Assault
09.08. Rock pod Kameňom
17.08. Rock of Sadská
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
04.09. Flogging Molly
08.09. Batushka
A co FAKKER!?