Nový Spark
venku od 1. března
Bleskovky pro 18. 10. 2014

Bleskovky pro 18. 10. 2014

Slash, jenž na nás zhlíží z obálky říjnového Sparku, se pro magazín Rolling Stone rozpovídal o tom, proč do VELVET REVOLVER nepřijali jako zpěváka Sebastiana Bacha ani Coreyho Taylora: „Sebastiana jsme zkoušeli dokonce dřív, než se k nám přidal Scott Weiland, ale jak si dokážete představit, znělo to trošku jako SKID N´ ROSES. Bylo by to až moc předvídatelné. Corey, ten byl zatím nejžhavějším kandidátem a i když ho mám strašně rád, něco mi tam nesedělo... Jak to jen říct... Způsob, jakým zpívá, je takový dost macho, ale cosi mu podle mě chybí.“


Lotyši SKYFORGER skončili nahrávání nového alba, které teď potřebují smíchat a zmasterovat. Název ani termín, kdy by ho chtěli vydat, však zatím neprozradili.


Zkušení brazilští deathmetalisté KRISIUN (foto) začali dělat na novém albu, které chtějí vydat v létě příštího roku. S touto novinkou doručili i videoklip ke skladbě „Blood of Lions“, kterou najdeme na jejich zatím posledním albu „The Great Execution“ (2011).PRONG vydají po letošní řadovce „Ruining Lives“ ještě album předělávek. Sestava kolem Tommyho Victora si pro něj vybrala songy od BLACK FLAG, BAD BRAINS, ADOLESCENTS, THE SISTERS OF MERCY, KILLING JOKE, HÜSKER DÜ anebo Neila Younga.


LAST IN LINE, formace postavená kolem kytaristy DEF LEPPARD Viviana Campbella a bubeníka Vinnyho Appice, se domluvili na vydání debutového alba s labelem Frontiers Records. Dojde k němu příští rok na jaře. Sestavu ještě kromě Campbella s Appicem tvoří basák Jimmy Bain a klávesák Claude Schnell, tedy muzikanti, kteří v roce 1984 nahráli s Ronniem Jamesem Diem album „Last in Line“. Výzvu postavit se za mikrofon přijal jistý Andrew Freeman, který před časem na kytaru koncertně doprovázel THE OFFSPRING, odjel však i tři turné coby zpěvák LYNCH MOB.


Přemýšlíte o hudebně laděné kérce a potřebujete inspiraci? Mrkněte, co si nechal na stehno vytetovat kytarista MACHINE HEAD Phil Demmel - jeden ze svých vzorů, Randyho Rhoadse! Mimochodem, MACHINE HEAD jsou kapelou, které se v listopadovém Sparku dostane největšího prostoru! 10. 11. jim totiž vyjde nové album „Bloodstone & Diamonds“...

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
26.03. Fleshgod Apocalypse
30.03. Pretty Maids, Pink Cream 69
02.04. Metallica, Kvelertak
10.04. Magnum
12.04. Downfall Of Gaia, High Fighter, Hexer
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
27.04. Roger Waters
28.04. Roger Waters
20.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
A co FAKKER!?