Nový Spark
venku od 31. října
BOHEMIAN METAL RHAPSODY představuje první repertoár

BOHEMIAN METAL RHAPSODY představuje první repertoár

První srpnový víkend v dolnovítkovickém areálu tak bude příležitost poslechnout si zbrusu nové skladby, které se příští rok objeví na debutovém albu unikátního projektu.

Kompletně hotové a představené byly zatím dvě - „Nejsme vyhořelí“ a „Vše ti můžu slíbit“, premiéru si odbyly ve vysílání Rádia Čas Rock, respektive v podobě videoklipů na TV Rebel.

Jestliže první z nich představuje šíři, do které je tahle metalová rapsodie schopna se rozkročit od rockového základu, přes agresivní murmur až po nespoutaný rap, druhá je tradičněji stavěnou metalovou vypalovačkou opatřenou současným zvukem, jejíž refrén se okamžitě zažere pod kůži.

Obě pak těží z toho, co bude nepochybně hlavní předností BOHEMIAN METAL RHAPSODY, a to je souhra hned několika různorodých hlasů. „Je to chemie, je to adrenalin, je to skvělý,“ říká ke spolupráci s kolegy jedna ze zpěvaček, Petra Gyöngyösi, které však nikdo neřekne jinak než Gygy.

Celkem se v BOHEMIAN METAL RHAPSODY sešlo devět hlasů, genderově vyvážených „fifty fifty“. „Původně jsem chtěl jen šest zpěváků, ale všichni jsou tak dobří, že jsme se rozhodli se s tím nějak porvat,“ pochvaluje si výsledky konkurzů a konečné složení duchovní otec projektu Radim Pařízek, v jehož Studiu Citron se nový materiál rodí.

Mimo jiné i za účasti Pepy Michálka, jinak frontmana formace FORREST JUMP. I on si první společné zkoušení užíval: „I když jsme se někteří poprvé viděli až na samotné zkoušce, mám za to, že jsme si neskutečně sedli. Holkám to ladí náramně a kluci, ti když to rozjedou, tak to je prostě masakr. Super lidi, super zpěvy, super zkušenost.“

Vedle už jmenovaných do výčtu sestavy doplňme ještě zpěvačky Elišku Hondlovou, Viktorii Surmøvou a Blackwish, ze zpěváků Lukáše Písaříka a Petra Kutheila, a v neposlední řadě dva ostřílené veterány české rockové scény: Tanju s Izzim.

Na závěr však dejme slovo Patriku Kohutovi, pořadateli Ostravy v plamenech a jednomu z těch, kdo měli možnost repertoár BOHEMIAN METAL RHAPSODY vyslechnout už v předprodukční fázi. „Hned na první poslech mi bylo jasné, že tohle je silný hitový materiál, který má potenciál zaujmout,“ vzbuzuje očekávání a láká na vystoupení, které v programu festivalu určitě nezapadne.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
26.01. Brainstorm
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. AVATAR
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
11.02. Good Charlotte
15.02. Beat Fest
15.02. Steve 'n'Seagulls
A co FAKKER!?