Nový Spark
venku od 1. března
CACTUS se objeví už ve čtvrtek v pražském Hard Rock Café!

CACTUS se objeví už ve čtvrtek v pražském Hard Rock Café!

Agentura Alfedus music ve spolupráci s německou agenturou MFP-Concerts pořádá v pražském Hard Rock Café dne 18. dubna 2012 od 20 hodin exkluzivní autogramiádu americké legendární blues rockové kapely Cactus – v 70. letech přezdívanou „americký Led Zeppelin“, a frontmana Carmina Appice, světoznámého bubeníka a skvělého skladatele. V rámci svého evropského tour zároveň představí své nové CD/DVD (Digi pack) s názvem The Collection. Vstupné je zdarma! Novinka The Collection vyšla 25. března 2013 po dlouhých 7 letech od posledního studiového alba „Cactus V“ pod německou hudební agenturou MFP Music Productions. Obsahuje tři zatím nevydané originální nové skladby, jednu živou bonus nahrávku a původní vydané songy, které byly při této příležitosti nově remixovány a remastrovány. Na DVD je záznam z živých koncertů, jež kapela odehrála během července 2012 v Německu.

Carmine proslul především jako bubeník Ozzyho Osbourna. Svou hudební dráhu postavil ovšem i na dalších významných jménech jako Jimmy Page, Pink Floyd, Joe Cocker nebo Def Leppart. Působil také v americké rockové kapele Vanilla Fudge, nahrál LP společně s Jeff Beckem & Tim Bogertem a napsal několik hitů pro Roda Stewarta, např. „Da Ya Think I'm Sexy?“.

Skupina Cactus se v 70. letech stala jednou z nejpopulárnějších kapel díky svému blues hard rockovému šílenství a ovlivnila další umělce jako Van Halen, Monster Magnet, King’s X, Billy Sheehan a další. Tehdejší Cactus ve složení Carmine Appice, Tim Bogert, Jim McCarty a později Rusty Day, vydal čtyři úspěšná alba. V roce 1972 nastal nenadálý rozpad, ovšem roku 2006 formace ohlásila nečekaný comeback! Aktuálně Cactus vystupuje ve složení Carmine Appice – bicí a zpěv, Jim McCarty – kytara, Jimmy Kunes – zpěv, Randy Pratt – harmonika a Pete Bremy – basová kytara a zpěv.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
26.03. Fleshgod Apocalypse
30.03. Pretty Maids, Pink Cream 69
02.04. Metallica, Kvelertak
10.04. Magnum
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
27.04. Roger Waters
28.04. Roger Waters
20.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
21.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
A co FAKKER!?