Nový Spark
venku od 31. října
Ceny Břitva 2013 nově za podpory MetalGate

Ceny Břitva 2013 nově za podpory MetalGate

Pozvolna se blíží konec letošního roku a tedy také čas pro jeho bilancování z hlediska české metalové a vůbec tvrděrockové scény. Nadcházející třináctý ročník publicistických cen Břitva však přinese jednu podstatnou novinku, kterou je změna pořadatele vyhlášení výsledků.

Koncertní vyhlášení cen Břitva proběhne v sobotu 29. března 2014, jako již tradičně v brněnském klubu Melodka, ovšem pod taktovkou nového pořadatele, kterým je pražská organizace MetalGate, na tuzemské scéně známá zejména intenzivní vydavatelskou činností, spolupořádáním festivalu MetalGate Czech Death Fest, pořádáním soutěže pro domácí metalové kapely MetalGate Massacre či provozováním download portálu Metal Online.

Nutnost této změny pramení především z nedávných zdravotních komplikací spolupořadatele cen Viktora Paláka, jehož akutní léčba poznamenala již minulý ročník, a který se následně rozhodl výrazně omezit některé své aktivity, včetně participace na cenách Břitva. Protože to byl právě on, kdo byl hlavním finančním garantem vyhlášení, bylo třeba oslovit jiný subjekt, neboť v opačném případě by mohlo dojít k degradaci těchto cen na pouhé hlasování završené internetovým zveřejněním výsledků, bez vyhlašovacího večera a možná i bez udílených cen. Jako nový vhodný partner byl zvolen právě MetalGate, a to vzhledem ke své dlouhodobé filozofii podpory českého metalu.

V této nové situaci je třeba zdůraznit, že aktivity MetalGate se budou týkat výhradně koncertního večera a věcí s ním spojených. Vyhlašovatelem cen a provozovatelem hlasování publicistů zůstává nadále Ladislav Oliva, zatímco pořadatel koncertního vyhlášení nemá možnost zasahovat do nominací ani výsledků a tedy je ani nijak ovlivňovat ve svůj prospěch.

Pro další informace a novinky sledujte oficiální stránky cen Břitva – www.cenybritva.cz .

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
A co FAKKER!?