Nový Spark
venku od 30. ledna
Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Album „Danzig III: How the Gods Kill“ oslavilo před pár dny šestadvacet let od okamžiku svého vzniku. Některé skutečnosti, které provázely dodnes oblíbenou desku, i po letech vzbuzují vzrušenější reakce.

Předně DANZIG při realizaci třetí desky odmítli pomoc externího producenta, kterým byl na prvních dvou nahrávkách Rick Rubin. „Spolehli jsme se pouze sami na sebe a měli materiál po kupě ve zkušebně za čtyři dny. S producentem bychom se s tím dělali měsíc,“ řekl pyšně Danzig.


Pro obal desky oslovil Glenn Danzig slavného švýcarského surrealistu H. R. Gigera, který má na triku například slavného Vetřelce. Jeho výjev „Meister und Margeritha“ ovšem musel být upraven, z obrazu zmizel motiv ztopořeného penisu. Prudérní americká cenzura by takovou věc jistě nenechala projít.

Konečně v bookletu desky se objevuje motiv obráceného kříže, který je většinovou společností vnímán jako projev satanismu. Glenn Danzig je ovšem jiného názoru: „Obrácený kříž je věc vpravdě křesťanská a svatý symbol. Vždyť přece už svatý Petr žádal ukřižování na otočeném kříži, protože by považoval za rouhání učinit tak stejně, jako v případě Ježíše Krista.“


A kontroverzí by se našlo ještě mnohem více. DANZIG přivítáme už za tři týdny na festivalu Brutal Assault, aktuálně se navíc Glenn Danzig mračí na titulní straně červencového Sparku, který je stále v prodeji.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
07.04. Neal Morse Band
08.04. Der Weg Einer Freiheit, Celeste, The Devils Trade
14.04. Marduk, Valkyrja
18.04. Emmure, Rise of The Northstar, Obey The Brave, Fir for a King
19.04. Nervosa
20.04. Nervosa
22.04. Lik, Britally Deceased, Sectesy, Anime Torment
24.04. Casey, Gatherers, Acres
03.05. Desertfest
04.05. Sabaton
A co FAKKER!?