Nový Spark
venku od 31. srpna
Dave Lombardo řádí s Mikem Pattonem z FAITH NO MORE v super kapele DEAD CROSS

Dave Lombardo řádí s Mikem Pattonem z FAITH NO MORE v super kapele DEAD CROSS

Bubenická mašina jménem Dave Lombardo se po odchodu z progových PHILM ujal tour bubenické sesle v SUICIDAL TENDENCIES a zároveň dal dohromady nový projekt DEAD CROSS s členy RETOX a LOCUST. Poslechněte si, jak to Dave drtí.

V listopadu 2015 se bývalý bubeník SLAYER octl v těžké situaci. Zatímco se chystal na turné s tehdy aktivními PHILM, skupina se jen pár dní před výkopem šňůry rozpadla. Lombardo už měl tehdy zabookované studio s Rossem Robinsonem, producentem takových jako jsou KORN, SEPULTURA či SLIPKNOT. Na místo toho, aby se na všechno vykašlali, rozhodli se oba pozvat pár společných kámošů na jam session. Do studia příšli Justin Person a Gabe Serbian, bývalí členové grindocorových průkopníků LOCUST a Michael Crain z RETOX. Téměř okamžitě vytvořili novou kapelu DEAD CROSS a turné bylo zachráněno.

Serbian však odešel z kapely, aby mohl trávit více času se svou dcerou a na jeho místo nastoupil Mike Patton z FAITH NO MORE. DEAD CROSS se tak posunuli na další úroveň. „Je to jeden z top ten vokalistů na světě, úplně mě dostalo, když kývnul na naší nabídku,“ uvedl Lombardo.„Tato kapela dráždí mou agresivitu,“ sdělil Lombardu časopisu Rolling Stone. „My všichni, včetně Rosse, se v muzice ničeho nebojíme. Naše společné resumé to rozhodně dokládá. Myslím si, že když máte muzikanty sdílející jeden specifický atribut v jedné místnosti, posune vás to dál v každém ohledu. S touto kapelou hraju tvrději, rychleji a s zuřivostí, kterou tato muzika vyžaduje. Každý člen přináší svou porci intenzity a umu, společná práce je velice osvěžující,“ doplňuje.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
A co FAKKER!?