Nový Spark
venku od 29. listopadu
Dave Mustaine: „Nick Menza byl skutečným profesionálem a jedinečným člověkem.“

Dave Mustaine: „Nick Menza byl skutečným profesionálem a jedinečným člověkem.“

Jak jsme psali už včera, metalový svět opustila další z významných osobností, bubeník Nick Menza, který se do historie zapsal především jako člen MEGADETH, kde působil v komerčně úspěšném období let devadesátých. Skon svého bývalého spoluhráče pochopitelně okomentoval i šéf kapely Dave Mustaine, kterého prý o smutné novině zpravil prostřednictvím SMS zprávy jeho syn.

„Nick už jako technik kapely prokazoval ohromný talent a osobnost, takže netrvalo dlouho, abychom si uvědomili, že patří k nám na pódium. Požádali jsme ho, aby se stal bubeníkem MEGADETH v roce 1989. V té době už kapela měla na kontě první platinové album, které to všechno zažehlo.

Chtěli jsme ovládnout svět, před sebou život i spoustu snů. Jak jsme si procházeli životními i hudebními vzlety a pády, s alby jako Rust in Peace, Countdown to Extinction a Youthanasia jsme se drželi v laufu. Po Cryptic Writings jsme se však rozešli. Jako všichni bratři jsme se občas nepohodli, naše pouto ale bylo pevné. Jako hráč měl Nick silný jazzový šmrnc, hrál nepředvídatelně a vždycky uměl bavit. A nejenže byl skvělý bubeník, čas, který jsme s ním strávili jako s člověkem, spoluhráčem a přítelem, byla ještě větší zábava.

Několikrát jsme se bavili o tom, že by se do kapely vrátil, ale z nejrůznějších důvodů to nikdy nedopadlo. Celou dobu jsme však byli v kontaktu, v poslední době se objevil i na několika našich koncertech a zůstával dál dobrým přítelem, skutečným profesionálem a jedinečným člověkem. Rodina MEGADETH se o sebe vždy starala, tak očekávejte, že brzy uslyšíte o iniciativě na pomoc Nickovým dětem. V téhle komunitě jsme si všichni blízcí, staráme se o sebe i o své nejdražší. Nejupřímnější soustrast Nickově rodině.“

Menza zemřel při tom, co měl nejradši – při hraní přímo na pódiu, během vystoupení s kapelou OHM. Během třetí skladby prý zkolaboval a podle nepotvrzených zpráv prodělal infarkt, ze kterého ho nedokázali dostat už ani zdravotníci. Bylo mu 51 let.

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
17.07. Rammstein
18.08. Metallica, Ghost
A co FAKKER!?