Nový Spark
venku od 1. března
Dave Mustaine: „Nick Menza byl skutečným profesionálem a jedinečným člověkem.“

Dave Mustaine: „Nick Menza byl skutečným profesionálem a jedinečným člověkem.“

Jak jsme psali už včera, metalový svět opustila další z významných osobností, bubeník Nick Menza, který se do historie zapsal především jako člen MEGADETH, kde působil v komerčně úspěšném období let devadesátých. Skon svého bývalého spoluhráče pochopitelně okomentoval i šéf kapely Dave Mustaine, kterého prý o smutné novině zpravil prostřednictvím SMS zprávy jeho syn.

„Nick už jako technik kapely prokazoval ohromný talent a osobnost, takže netrvalo dlouho, abychom si uvědomili, že patří k nám na pódium. Požádali jsme ho, aby se stal bubeníkem MEGADETH v roce 1989. V té době už kapela měla na kontě první platinové album, které to všechno zažehlo.

Chtěli jsme ovládnout svět, před sebou život i spoustu snů. Jak jsme si procházeli životními i hudebními vzlety a pády, s alby jako Rust in Peace, Countdown to Extinction a Youthanasia jsme se drželi v laufu. Po Cryptic Writings jsme se však rozešli. Jako všichni bratři jsme se občas nepohodli, naše pouto ale bylo pevné. Jako hráč měl Nick silný jazzový šmrnc, hrál nepředvídatelně a vždycky uměl bavit. A nejenže byl skvělý bubeník, čas, který jsme s ním strávili jako s člověkem, spoluhráčem a přítelem, byla ještě větší zábava.

Několikrát jsme se bavili o tom, že by se do kapely vrátil, ale z nejrůznějších důvodů to nikdy nedopadlo. Celou dobu jsme však byli v kontaktu, v poslední době se objevil i na několika našich koncertech a zůstával dál dobrým přítelem, skutečným profesionálem a jedinečným člověkem. Rodina MEGADETH se o sebe vždy starala, tak očekávejte, že brzy uslyšíte o iniciativě na pomoc Nickovým dětem. V téhle komunitě jsme si všichni blízcí, staráme se o sebe i o své nejdražší. Nejupřímnější soustrast Nickově rodině.“

Menza zemřel při tom, co měl nejradši – při hraní přímo na pódiu, během vystoupení s kapelou OHM. Během třetí skladby prý zkolaboval a podle nepotvrzených zpráv prodělal infarkt, ze kterého ho nedokázali dostat už ani zdravotníci. Bylo mu 51 let.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
08.04. Der Weg Einer Freiheit, Celeste, The Devils Trade
11.04. Doga, Limetal
11.04. Bullet For My Valentine
13.04. Doug Aldrich & Burning Rain
13.04. Claudio Simonetti’s Goblin
13.04. Doug Aldrich & Burning Rain
14.04. Marduk, Valkyrja
15.04. Monolithe, Abbysic, The Tower
15.04. Jayle Jayle
15.04. Stick To Your Guns, Nasty, Get The Shot
A co FAKKER!?