Nový Spark
venku od 30. května
Deathmetalové legendy INCANTATION se vrací k Relapse Records a ohlašují nové album

Deathmetalové legendy INCANTATION se vrací k Relapse Records a ohlašují nové album

Pensylvánští INCANTATION jsou bez debat jednou z nejdůležitějších a nejvlivnějších extrémních kapel všech dob. Alba jako „Mortal Throne of Nazarene“ či debutový „Onward To Golgotha“ pomohli razit cestu ryze zrůdnému, okultnímu a kalnému death metalu, který se mnozí snažili imitovat, avšak nikdo ho nepředčil. Po 16. letech se kapela vrací k Relapse Records, s kterými právě vydali jejich nejpodstatnější desky a započíná nahrávání nového alba, jenž již bude desáté v pořadí. Toto album má v rukou producentský mág Dan Swanö (který taktéž hrál s EDGE OF SANITY a NIGHTINGALE) a datum vydání je odhadováno na léto tohoto roku. Bubeník Kyle Severn se k návratu k Relapse vyjádřil následovně:

Rok 2016 je skvělým startem pro INCANTATION a death metal!!! Jsme extrémně nadšení ohlásit, že se znovu vracíme k Relapse rodině. Byli tam pro nás před čtvrt stoletím, kdy Relapse a INCANTATION oba započínali své kariéry. Takže nyní se kruh uzavřel a nemůžeme se dočkat až s nimi vydáme naše desáté album. Rovněž se těšíme na turné, které podstoupíme o něco později“.

A zpěvák a kytarista John McEntee přispěl s: „Ano, je to tak, vrátili jsme se k Relapse Records. Za posledních osm let jsme s nimi pracovali na spoustě projektů a dosáhli jsme skvělých výsledků. Je výborné začít novou kapitolu kapely a jít zpátky k našim kořenům a pracovat s labelem, který v nás věřil již od roku 1990 a věří nám i v roce 2016, kdy určitě věří i zachování pravého death metalu“.

INCANTATION můžete naživo chytnout 14. dubna, kdy do ostravského Barráku přijedou po boku MORGOTH. Dále se kapela také ukáže 14. července na Obscene Extreme Festivalu. A když už jsme u INCANTATION, tak kapela poskytla celou svou diskografii volně pro poslech na jejich Bandcamp stránce. Je to free a ve vysoké kvalitě, takže nemáte žádný důvod si to neposlechnout. Do pozadí jsem vám vybral „Mortal Throne of Nazarene“ z roku 1994, které i nyní zní jako nahrané v samotných útrobách pekla.

Nový Spark
venku od 30. května
Kalendář akcí
20.06. Queens Of The Stone Age
20.06. Iron Maiden, Killswitch Engage
26.06. Sons Of Apollo
26.06. King Crimson
27.06. King Crimson
28.06. Aerodrome
01.07. Pearl Jam
02.07. Deep Purple
04.07. Symbolic Fest
04.07. Rock For People
A co FAKKER!?