Nový Spark
venku od 1. března
Deathmetalové legendy INCANTATION se vrací k Relapse Records a ohlašují nové album

Deathmetalové legendy INCANTATION se vrací k Relapse Records a ohlašují nové album

Pensylvánští INCANTATION jsou bez debat jednou z nejdůležitějších a nejvlivnějších extrémních kapel všech dob. Alba jako „Mortal Throne of Nazarene“ či debutový „Onward To Golgotha“ pomohli razit cestu ryze zrůdnému, okultnímu a kalnému death metalu, který se mnozí snažili imitovat, avšak nikdo ho nepředčil. Po 16. letech se kapela vrací k Relapse Records, s kterými právě vydali jejich nejpodstatnější desky a započíná nahrávání nového alba, jenž již bude desáté v pořadí. Toto album má v rukou producentský mág Dan Swanö (který taktéž hrál s EDGE OF SANITY a NIGHTINGALE) a datum vydání je odhadováno na léto tohoto roku. Bubeník Kyle Severn se k návratu k Relapse vyjádřil následovně:

Rok 2016 je skvělým startem pro INCANTATION a death metal!!! Jsme extrémně nadšení ohlásit, že se znovu vracíme k Relapse rodině. Byli tam pro nás před čtvrt stoletím, kdy Relapse a INCANTATION oba započínali své kariéry. Takže nyní se kruh uzavřel a nemůžeme se dočkat až s nimi vydáme naše desáté album. Rovněž se těšíme na turné, které podstoupíme o něco později“.

A zpěvák a kytarista John McEntee přispěl s: „Ano, je to tak, vrátili jsme se k Relapse Records. Za posledních osm let jsme s nimi pracovali na spoustě projektů a dosáhli jsme skvělých výsledků. Je výborné začít novou kapitolu kapely a jít zpátky k našim kořenům a pracovat s labelem, který v nás věřil již od roku 1990 a věří nám i v roce 2016, kdy určitě věří i zachování pravého death metalu“.

INCANTATION můžete naživo chytnout 14. dubna, kdy do ostravského Barráku přijedou po boku MORGOTH. Dále se kapela také ukáže 14. července na Obscene Extreme Festivalu. A když už jsme u INCANTATION, tak kapela poskytla celou svou diskografii volně pro poslech na jejich Bandcamp stránce. Je to free a ve vysoké kvalitě, takže nemáte žádný důvod si to neposlechnout. Do pozadí jsem vám vybral „Mortal Throne of Nazarene“ z roku 1994, které i nyní zní jako nahrané v samotných útrobách pekla.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
28.03. Children Of Bodom, Forever Still, Oni
29.03. Parkway Drive, Asking Alexandria
30.03. Korn
31.03. Bloodbound, Crystal Viper, Thobbe Englund
01.04. Pain Of Salvation
04.04. Flotsam and Jetsam, Dew Scented, Izegrim
06.04. Siberian Meat Grinder, Stolen Lives
06.04. Haken
07.04. Den Sparku
08.04. Soen, Madder Mortem
A co FAKKER!?

Novinky na Sparker.cz