Nový Spark
venku od 30. ledna
DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

Polští death metalisté DECAPITATED poprvé od svého zatčení oficiálně popřeli veškerá obvinění z údajného únosu a skupinového znásilnění fanynky. Nově je podpořil jejich polský kolega Adam Darski alias Nergal z BEHEMOTH.

Všichni členové DECAPITATED byli zatčeni 8. září v kalifornské Santa Carle. Na krku mají obvinění z únosu a skupinového znásilnění fanynky po jejich koncertě ve washingtonském Spokane ze 31. srpna. Od zatčení byli veškeré jejich online aktivity pozastaveny. Dokonce byli nuceni i na čas skrýt své profily kvůli hanlivým a vulgárním komentářům od ostatních uživatelů.

Ve čtvrtek 14. září pak byly jejich online aktivity obnoveny a polská skupina na Facebook vyvěsila status, ve kterém rázně popírá veškeré obvinění: „Nejsme sice dokonalé lidské bytosti, ale rozhodně nejsme únosci, znásilňovatelé, nebo kriminálníci. Důrazně odmítáme veškerá obvinění, která proti nám v poslední době vyvstala. Žádáme každého, aby se zdržel ukvapených závěrů, než proběhne soudní líčení a padne konečný rozsudek. Máme víru v tento proces.“


DECAPITATED dále oznámili, že v důsledku okolností byli nuceni zrušit všechny své naplánované koncerty, než se celá kauza vyřeší. Nadále zůstávají ve vězení v Los Angeles a čekají, až budou deportováni do Spokane, kde se bude konat soud. Členové skupiny ve statusu dále uvedli, že jejich předchozí výpovědi z uniklé policejní zprávy, které si výrazně protiřečily, poskytli policistům ještě před tím, než byli zatčení. V té době ještě údajně nevěděli, že proti nim již bylo vzneseno obvinění.

Na sociálních sítích se za DECAPITATED postavil jejich polský kolega Nergal z BEHEMOTH. Připustil sice, že pokud by se prokázala jejich vina, tak by měli dostat po zásluze velký trest, ale také následně prohlásil, že osobně všechny členy kapely zná a nemůže věřit tomu, že by byli něčeho takového schopní. Darski připomněl i své zatčení v Rusku, kde ve vězení neprávem strávil jednu dlouhou noc. Všechny ostatní žádá, aby se neukvapovali, než začnou někoho druhého vinit z toho, co ten dotyčný možná ani neudělal. Celý status Adam uzavřel tím, že hluboce doufá v pozitivní konec případu pro skupinu a v poklidný návrat jejich členů domů do Polska.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
18.02. Parkway Drive
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
A co FAKKER!?