Nový Spark
venku od 29. března
Don Airey & band vyráží na turné

Don Airey & band vyráží na turné

Do rockových encyklopedií se zapsal již dávno. Pětašedesátiletý britský pianista a klávesista, Donald Airey, sice pomýšlel na dráhu učitele hudby, plány mu narušila právě láska k rocku. První úspěchy zaznamenal jako leader zábavové kapely s kterou procestoval svět, na začátku sedmdesátých let se ale vrátil do Londýna, kde ho oslovil bubeník Cozy Powell. Od té doby snad ani neexistuje slavná rocková nebo hardrocková legenda, se kterou by Airey nehrál. Gary Moore, Black Sabbath, Judas Priest, Ritchie Blackmore, Rainbow, Brian May, Ozzy Osbourne, Colin Blunstone, ale i značně nečekaná spojení, jako spolupráce s Andrew Loyd Weberem, nebo vítězství v Eurovision song contest 1997 s formací Katrina and the Waves.

Od roku 2001 je stálým členem Deep Purple, kde skvěle zastoupil Jona Lorda. Jejich nejnovější album Now What?! je kritiky velebeno, sama kapela je neúnavná a většinu času tráví na šňůře, v jejíž rámci si zahráli v Čechách za poslední rok hned dvakrát.

V době po skončení světového turné rockových matadorů se Airey po dvou letech vrací do České republiky. potěšit všechny příznivce špičkového hardrocku. Slavného klávesistu známého z velkých arén a stadionů, si mohou jeho příznivci vychutnat v příjemném klubovém prostředí. Don představí svou výbornou čtvrtou řadovku Keyed Up, věnovanou zesnulému kytaristovi Garymu Moorovi.

Sebou si na turné bere all star team, který stojí za nemalou pozornost. Za bicí se posadí bubeník Primal Scream, Darin Mooney, kytarová sóla budou patřit Robu Harrisovi z Jamiroquai, do kapely patří i basák Laurence Cottle, spolupracovník Claptona či Black Sabbath a vynikající zpěvák Carl Sentance.

Airey nahrál za svou kariéru stovky alb, sám je legendou, která hvězdnými manýry rozhodně netrpí. Britský gentleman, geniální muzikant a skladatel se netají svou vášní k jazzu a klasické hudbě, z obou žánrů nepochybně zahraje ukázky i na svých koncertech v brněnské Melodce a pražské Chmelnici. Koncertní setlist bude obsahovat největší hity kapel ve kterých Airey v minulosti působil, písně Deep Purple a samozřejmě novinky z Keyed Up.

Don Airey & band – Keyed Up tour (uk)
18.3. Reigen, Vídeň – Rakousko
19.3. SK Blue Note, Nove Mesto nad Vahom, Slovensko
20.3. Melodka, Brno (vstupné 550 kč)
21.3. Exit Chmelnice, Praha (vstupné 550 kč)

www.donairey.com

www.ozzyapotkan.cz

https://www.facebook.com/donaireymusic?fref=ts

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
26.03. Solstafir
26.03. Incantation, Defeated Sanity, Skinned
28.03. Sonata Arctica
28.03. Rapture, Violent Definition, Stolen Lives, Kronstadt
29.03. Oomph!, Heldmaschine
29.03. The Young Gods
30.03. To the Rats and Wolves
30.03. Darkest Hour, Unearth, Misery Signals, Malevolence, Left Behind
02.04. Avantasia
03.04. Skyharbor, Hypno5e
A co FAKKER!?