Nový Spark
venku od 30. ledna
Doomově elektronická CHELSEA WOLFE se vrací do matičky stověžaté

Doomově elektronická CHELSEA WOLFE se vrací do matičky stověžaté

Na konci dubna se do Prahy i se svou kapelou vrátí americká skladatelka a písničkářka CHELSEA WOLFE. Jedná se o její šestou návštěvu ČR – na podzim roku 2015 svou hlasitou produkcí bezmála zbořila beznadějně vyprodané Divadlo Dobeška, v srpnu 2016 pak v neméně velkém stylu uzavřela první den festivalu Brutal Assault v Jaroměři.

Na svém kontě má CHELSEA WOLFE pět dlouhohrajících desek, poslední z nich Abyss, vyšla v roce 2015. Jedná se o její zatím nejhutnější a nejhlasitější album, které můžeme charakterizovat jako vyvážený mix elektroniky a doom metalu – CHELSEA WOLFE však nezapře ani svoje kořeny v temném folku a její pěvecké kvality jasně září i přes stěnu kytar, bicích a samplů.


„Problémy se sny a spánkem mě pronásledují celý život,“ komentuje CHELSEA WOLFE hlavní inspiraci stojící za její hudbou. Ta popisuje momenty, kdy spánek namísto vytouženého odpočinku a úniku před nelítostnou denní realitou nabízí pouze neklidné snění a paralýzu. Na „Abyss“ se CHELSEA WOLFE podařilo opět o něco lépe otisknout bitvu člověka zmítaného mezi frustrujícím denním životem a jen zdánlivě klidnějším spánkem a album je tak jasným důkazem, proč se z ní stala jedna z nejzajímavějších skladatelek tohoto desetiletí. Nadcházející evropské mini-tour uzavře cyklus koncertů k desce „Abyss“, o jejích nesporných kvalitách se tak nejlépe přesvědčíte na vlastni uši.

WEAR YOUR WOUNDS jsou výsledek několikaletého domácího nahrávání frontmana CONVERGE Jacoba Bannona. Na debutové desce, která má 7.dubna vyjít u Deathwish s ním spolupracovali Kurt Ballou (CONVERGE), Mike McKenzie (THE RED CHORD, STOMACH EARTH, UNRAVELLER), Chris Maggio (TRAP THEM, COLLISEUM), a Sean Martin (HATEBREED, CAGE, KID CUDI, TWITCHING TONGUES). Společně vytvořili silnou desku, která není podobná ničemu, co předtím tvořili individuálně. Deset emotivních skladeb, které tíhnou spíše k pomalejší a epické tvorbě CONVERGE či Bannonově předchozí tvorbě se SUPERMACHINER.

A máme pro vás novou soutěž! Dva z vás od nás získají lístky na Chelsea Wolfe.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje zatím poslední vydané album Chelsea Wolfe?

Své odpovědi posílejte na soutez@spark-rockmagazine.cz do 27.3.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
18.02. Parkway Drive
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
A co FAKKER!?