Nový Spark
venku od 31. srpna
DORO slavila 25 let s Nickem Douglesem - máme foto a video!

DORO slavila 25 let s Nickem Douglesem - máme foto a video!

Nevšední víkend zažili fanoušci metalové královny DORO v německém městečku Markneukirchenu. Ta na půdě výrobce hudebních nástrojů Warwick & Framus vzdala hold svému dlouholetému parťákovi Nicku Douglasovi. Původem americký baskytarista z New Jersey to s DORO táhne už pětadvacet let. Zpěvačka mu tak věnovala speciální show, která byla kvůli omezené kapacitě sálu určena jen pro vyvolené. Spark nechyběl.

Německý výrobce elektrických kytar, baskytar, zesilovačů...přichystal DORO večer plný hudebního souznění. Prostorově skromný sál měl na klubové podmínky fantastický zvuk a hlavně atmosféru. Několik stovek fanoušků se namačkalo do všech možných koutů a během pár vteřin vytvořili opravdovou metalovou saunu. Tomu všemu předcházel exkluzivní rozhovor DORO pro Spark v showroomu fabriky Warwick & Framus. Rozhovor zveřejníme v nejbližších dnech. Sledujte dál náš web! Nicméně DORO vás všechny naše čtenáře moc pozdravuje.

Podařilo se nám ukořistit i několik zajímavých snímků jak přímo v hale Warvick & Framus (mimochodem chlapík na fotkách s DORO je sám boss společnosti Hans-Peter Wilfer), tak i v trochu bojových podmínkách firemního klubu.

DORO aktuálně dokončuje práce na svém novém DVD/Bluray, jehož hlavním obsahem bude loňský koncert k oslavám třicátého výročí metalové královny na scéně a současně píše i písničky pro nové album, které naváže na tři roky starou desku "Raise Your Fist". Termín vydání ale zatím neoznámila. Nicméně část nového materiálu představí už na svém nadcházejícím turné, při kterém zavítá i do Prahy a to konkrétně 18. 12. do klubu MeetFactory.

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
22.09. The Pineapple Thief
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
A co FAKKER!?