Nový Spark
venku od 31. října
Fanoušek EXODUS byl zatčen za zveřejnění textu kapely na Facebooku

Fanoušek EXODUS byl zatčen za zveřejnění textu kapely na Facebooku

Před pár týdny jsme psali o dvou mladících , kteří byli zadrženi kvůli hovoru o své oblíbené kapele NICKELBACK a máme tu další podobný případ, kdy policie byla snad až příliš akční. V americkém městě Greenville, Kentucky, zatkla jedenatřicetiletého Jamese Evanse, který na svém Facebooku sdílel část textu skladby „Class Dismissed (A Hate Primer)“ od EXODUS.

Student bodies lying dead in the halls, a blood splattered treatise of hate. Class dismissed is my hypothesis, gun fire ends the debate.

Těla studentů se povalují po chodbách, krev zacákala slohovku o nenávisti. Hádám, že hodina byla rozpuštěna, diskuzi ukončila střelba.

Policie Evansův příspěvek vyhodnotila jako výhružku a autor skončil v poutech, což EXODUS nenechali bez reakce. „Nikdy by mě nenapadlo, že v naší krásné zemi a svobodné společnosti může být člověk zatčen za pouhé sdílení textu skladby,“ uvedl rozhořčeně kytarista Gary Holt. EXODUS skladbu „Class Dismissed (A Hate Primer)“ napsali v reakci na masakr, který se udál v dubnu 2007 ve Virginii. Korejský student Seung-Hui Cho tehdy na tamní univerzitě postřílel 32 lidí, načež spáchal sebevraždu. Přičemž text skladby je psán z šílencovy perspektivy...

Evans byl mezitím propuštěn z vazby, kde strávil osm dní, než však jeho případ bude za půl roku projednán, musí se podrobit psychologickému vyšetření. „Je to celé nesmysl, má občanská práva byla pošlapána. První dodatek, svoboda projevu, nic z toho jako by neexistovalo. I chlápci, se kterými jsem byl za mřížemi, tvrdili, že to je na hlavu. Stejně tak několik úředníků, podle kterých jsem vůbec neměl být zadržen,“ uvedl Evans.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
01.02. AVATAR
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
11.02. Good Charlotte
15.02. Beat Fest
15.02. Steve 'n'Seagulls
16.02. Uriah Heep
18.02. Parkway Drive
27.02. The Australian Pink Floyd Show
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
A co FAKKER!?