Nový Spark
venku od 30. května
Fenriz z DARKTHRONE byl zvolen do norské městské rady

Fenriz z DARKTHRONE byl zvolen do norské městské rady

Gylve Nagell, aka Fenriz z norských DARKTHRONE je mnoho věcí: bubeník, zpěvák, hudební nadšence, rádio dj, pošťák a nyní i člen městské rady. Nicméně na tuto pozici ve svém městě Kolbotn se dostal trochu nechtěně. Ale kdo by nevolil člověka, který v náručí drží roztomilou kočku a níže má uvedený titulek „Prosím nevolte mě“? Takto opravdu vypadala Fenrizova kampaň, který si i přes nepodařenou sebe-sabotáž může na své resumé připsat post místního poslance. Je se na tu fotku podívejte:

Nelze nevolit. Sice sám Fenriz neví, jak přesně svůj nový post popsat, ale řekl, že „víceméně musím nastoupit na velké jednání, když ti obvyklí lidé tam nejsou nebo jsou nemocí. Pak tam musím sedět a cítit se debilně mezi hromadou normálních lidí“. Níže si můžete přečíst pár Fenrizových postřehů z tohoto rozhovoru:

Jak jde život v Kolbotnu?

Stal se ze mě ten typ souseda, který se stará o svou zahrádku, nicméně nyní jsem hodně v novinách, protože mě zvolili jako politika. A dodávám, že nedobrovolně. Takže teď mám pár zastánců, ale Kolbotn je malinký městečko, žije v něm snad jen 9 000 lidí.

Byls zvolen nedobrovolně? To si tu pozici nemohl odmítnout?

Ne, když si zvolen, tak musíš na té pozici zůstat po dobu čtyř let. Až poté můžeš odstoupit. Ale já si na tyhle dlouhodobé závazky už zvyknul (smích). Prostě mi zavolali jestli bych nechtěl být na listině záložních zastupitelů, a já řekl proč ne, protože jsem si myslel, že budu až někde na konci toho seznamu a nebudu muset dělat nic. Ten seznam potřebují aby mohli dělat... no, je těžké mluvit o místní politice v jiném jazyce. Nicméně má kampaň byla pouze fotka mě s mou kočkou a titulek: „prosím, nevolte mě“. A samozřejmě, že lidi se mohli pomátnout. Jakmile volby skončily, tak mi šéf zavolal a sdělil mi, že jsem zastupitel. Moc jsem z toho nadšený nebyl a stále nadšený nejsem. Je to nuda. A ani v tom nejsou žádný peníze.

Takže jsi vlastně členem městské rady...

Jo, to je ono. Jsem místní poslanec. Ale Norsko je strašně malý, takže když jsi místní poslanec, tak si opravdu místní (smích). Jsem pilířem mé komunity!

Nezapomeňte, že v blízké budoucnosti vydají DARKTHRONE svou vysoce očekávanou sedmnáctou desku „Arctic Thunder“, která bude návratem do temnějších a syrovějších kolejí. Pokud jste ještě neslyšeli parádní track „Tunda Leech“, tak ihned!

Nový Spark
venku od 30. května
Kalendář akcí
20.06. Queens Of The Stone Age
20.06. Iron Maiden, Killswitch Engage
26.06. Sons Of Apollo
26.06. King Crimson
27.06. King Crimson
28.06. Aerodrome
01.07. Pearl Jam
02.07. Deep Purple
04.07. Symbolic Fest
04.07. Rock For People
A co FAKKER!?