Nový Spark
venku od 31. srpna
První dojmy: FINNTROLL, TÝR a SKÁLMÖLD - 19.9.2013, Praha, Nová Chmelnice

První dojmy: FINNTROLL, TÝR a SKÁLMÖLD - 19.9.2013, Praha, Nová Chmelnice

Skandinávský atak se uskutečnil ve třech vlnách. Jako předvoj se vylodili islandští SKÁLMÖLD, kteří svým vikinským řevem a divou folkovou hudbou rozpoutali slušnou vřavu. Pěkně zaplněný klub vytvořil od první chvíle bojovou atmosféru, ve které vynikly zejména největší hity kapely: „Gleipnir“ a „Kvaðning“.

Faeřané TÝR jsou proslulí svými vícehlasými chorály a určitě nezklamali, ale písně z nové desky mohly leckoho zarazit. Tohle že mají být pokračovatelé skvělé desky „The Lay of Thrym“? Na první poslech v nich chyběly právě ty vícehlasé sbory, kterými jsou hoši proslulí.

Zato skladby z nového alba FINNTROLLBlodsvept“ naživo fungují skvěle! Finové jich zahráli rovnou sedm, jedna pecka lepší než druhá! Závěr však patřil klasikám: „Jaktens tid“, „Nattfödd“ a „Trollhammaren“. A během nich už skákal a tancoval každý, kdo měl ruce a nohy. Skvělá folková noc!

Robert Čapek

Pozn.: První dojmy skutečně nejsou ničím jiným než prvními dojmy psanými bezprostředně po návratu redaktora domů anebo přímo z pod pódia, tedy psanými s potem oroseným čelem, vroucí krví a bublajícím adrenalinem, čemuž odpovídá forma i styl textu: spontánní, svižná, stručná a pokud možno maximálně vystihující atmosféru popisované akce. Plnohodnotný report najdete v následujícím tištěném čísle.

Odkazy:

Oficiální web TÝR

Oficiální facebook Finntroll

Oficiální web SKÁLMÖLD

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
A co FAKKER!?