Nový Spark
venku od 31. srpna
FIVE FINGER DEATH PUNCH – Story made in USA

FIVE FINGER DEATH PUNCH – Story made in USA

Má to být jedna z hudebních událostí roku. Nové album FIVE FINGER DEATH PUNCH vyjde až v květnu, ale Spark s mírným předstihem zkoumá tento americký hudební fenomén. Jejich příběh je psaný silnou vizí jednoho Maďara, chlastem a americkým kapitalismem.


Zrazovali ho, smáli se mu, nevěřili mu. Zoltan Bathory z malého města Szentendre nedaleko slovenských hranic ale měl svůj sen odejít do Ameriky a založit úspěšnou kapelu. „Samozřejmě že se mi lidi smáli, ale co na tom. Já jsem věděl své, naprosto jsem tomu věřil,“ popsal Zoltan svou nezlomnou víru v sebe sama. Jakožto hlavní motor 5FDP má s kapelou jasné záměry a jde si nekompromisně za svým. Naproti cílevědomému Bathorymu stojí nevyzpytatelný démon v podobě zpěváka Ivana Moodyho. Jeho alkoholové excesy často přinášely kapele ne úplně chtěnou publicitu, ale když se mu podaří vnitřního ďábla zkrotit, žene svým zpěvem kapelu do nebes. Příběh, jak z amerického filmu čtěte na šesti stranách dubnového čísla.

Spark je však daleko, daleko více. Galerie Titánů přináší průlet historií NIGHTWISH a jak náhoda způsobila, že z původně mladého vědce Tuomase Holopainena vyrostla jedna z vůdčích osobností evropského metalu. Elitní kapela pardálů, THE DEAD DAISIES, to rozhodně nehodlá zabalit a řítí se s novou porcí velekvalitního materiálu. Z dalších rozhovorů je třeba jmenovat KAMELOT, ARKONU, AYREON či nový projekt výše zmíněného Holopainena, AURI, kde si plní své nemetalové hudební sny.

V sekci Deep Look Inside jsme se podívali na mozek MASTER’S HAMMER, Františka Štorma, jednoho nejvíce fascinujících lidí tuzemské scény. Dalším příběhem silné osobnosti jsou Rockoví mohykáni se Sully Ernou. A v neposlední řadě se v Holocaust Nightmare bavíme s mega nadějí thrashe, POWER TRIP, a klasiky NAPALM DEATH. A jsme dost zvědaví, co řeknete na Saskii Thode a její metalovou jógu.

Příjemné čtení na prahu jara přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
10.10. Kamelot, Leave's Eyes
11.10. The New Roses
12.10. Horkýže Slíže
13.10. Bonfire
14.10. Bonfire
14.10. Anti-Flag, Cancer Bats, Silverstein
A co FAKKER!?