Nový Spark
venku od 29. listopadu
FIVE FINGER DEATH PUNCH se vzájemně žalují se svým vydavatelstvím

FIVE FINGER DEATH PUNCH se vzájemně žalují se svým vydavatelstvím

FIVE FINGER DEATH PUNCH se handrkují se svým vydavatelstvím Prospect Park. A to tak, že přes média. Kauzu odstartovala firma, která předhodila médiím tiskovou zprávu o tom, že své svěřence zažalovala, jelikož prý jednají v rozporu se svými smluvními závazky.

Psaní je to dlouhé a tak jen v kostce: Vydavatelství po muzikantech chtělo dvě nové skladby, které by doplnily plánovanou best of kolekci, které však kapela nedodala. Místo toho prý chtěla nahrát nové album s ohledem na alkoholismus svého zpěváka Ivana Moodyho, který prý kvůli němu brzy nebude schopen dalšího účinkování ať už ve studiu nebo na pódiích. Dle firmy se tak FFDP z dané situace nestydatě pokoušejí vytřískat ještě poslední peníze (dokud Moody funguje), což ale odporuje stávající smlouvě, podle které nesmějí nové album začít nahrávat dřív než devět měsíců po tom posledním (kvůli jeho propagaci).

A co na to kapela? Žalobu obrací, zoufalí lidé prý dělají zoufalé činy, v tomto případě jmenovitě jistý Jeff Kwatinetz, který dle FFDP zruinoval už takové spolky jako jsou KORN, BACKSTREET BOYS nebo SMASHING PUMPKINS. FIVE FINGER DEATH PUNCH jsou nejprodávanější aktivní rockovou kapelou posledních dvou let a jsou prý připraveni ještě letos nahrát i vydat nové album, což ale dle nich firma blokuje.

„Prospect Park nechtějí, abychom nové album nahráli s Kevinem Churkem, který produkoval pět z šesti našich desek a který už je součástí naší rodiny. Kwatinetz nikdy nebyl přítomen nahrávání a pravda je, že firma Churkovi opakovaně neplatila,“ uvádí ve svém vyjádření kapela. „A pokud jde o našeho zpěváka Ivana Moodyho, jeho problémy s alkoholem nejsou tajemstvím a v současné době mu je i s podporou jeho rodiny pomáháme řešit na odvykací klinice. Lidi z Prospect Park nikdy neprojevili jakoukoliv snahu pomoct mu, raději na kapelu tlačili, aby dál koncertovala a nahrávala.“

PS: FIVE FINGER DEATH PUNCH letos zahrají na Rock for People a kolegové z Fakker!a vám s nimi v květnovém čísle přinášejí rozhovor! Kytarista Jason Hook se rozpovídal o svých koncertních návycích…

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
11.12. Zhrine, Ulssect
11.12. Tarja
11.12. Within Temptation
12.12. Hank von hell, Virginia hill, Tyler Leeds
12.12. Six feet under, Incite
12.12. Tarja
13.12. All That Remains
13.12. Tarja
14.12. Tarja
15.12. Terror, Deez Nuts, Backtrack, Risk It!
A co FAKKER!?