Nový Spark
venku od 2. října
Folkoví pohané ŽREC mají venku nové EP „Klíč k pokladům“

Folkoví pohané ŽREC mají venku nové EP „Klíč k pokladům“

Pomalu již kultovní brněnská folkově rock/metalová sestava ŽREC se po personálních změnách opět nadechuje k životu a posílá do světa nové čtyřskladbové EP. Pohané všech zemí, spojte se!

EP nazvané „Klíč k pokladům“, které spatřilo světlo světa na konci května obsahuje tři skladby (+intro) o celkové délce zhruba 22 minut. Jedná se o první studiovou nahrávku po pěti letech od vydání zatím posledního dlouhohrajícího alba „Paměti“ z roku 2012. Nový materiál je rockovější, rozvláčnější, ale též méně přístupný, kapela na něm rozvíjí své vize propojení pohanské mystiky s metalovou hudbou trochu jiným způsobem, než byli její fanoušci dosud zvyklí. Album vychází jako vlastní vydání kapely v limitovaném nákladu 250 kusů, k prvním 100 cd je přibalena placka s přepracovaným logem kapely jako dárek. Cd je možno si zajistit po mailu officialzrec@gmail.com případně přes FB profil kapely. Cena je 150 kč.Celé album (stejně jako celá diskografie kapely) je k poslechu na bandcampu.

Kapela ŽREC působí na metalové scéně již třináctým rokem, svou pouť započala demo nahrávkou „Nový věk pohanský“ v roce 2006, na jejímž základě pak vznikla debutová deska „Žertva“ vydaná o dva roky později. Druhým albem v diskografii je již zmiňovaná deska „Paměti“, která byla realizována na jaře roku 2012. ŽREC mají za sebou desítky koncertů v České republice i v zahraničí (namátkou v Polsku, Chorvatsku, Slovinsku, Lotyšsku, Rakousku a samozřejmě na Slovensku), jen v posledních dvou letech se potýkali s personálními problémy. Rok 2016 se však stal rokem návratovým a po sérii reunionových koncertů v nové sestavě nyní přišla řada na studiovou tvorbu a první vlaštovkou je právě EP „Klíč k pokladům“.V současné festivalové sezóně bude možné Žrec vidět naživo na dvou menších festivalových akcích – nejdřív to bude na Rockovém Chrlení v Brně-Chrlicích 29. července po boku kapel ROOT, EAGLEHEART, AIVN’S NAKED TRIO a dalších, podruhé to bude v Tišnově na akci nazvané Folk Metal Fest a kromě ŽREC zde vystoupí například TISÍC LET OD RÁJE či ALGOR.

Seznam skladeb:
1. Uvedení
2. Klíč k pokladům
3. Řeka domova
4. Vozka

Sestava 2017:
Styrbjørn - zpěv
Torham - kytary
Horn - baskytara
Sarapis - bicí
Isica – klávesy, flétny, doprovodný zpěv
Thar – housle, doprovodný zpěv

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
22.10. Killing Joke, Turbowolf
23.10. Caligula's Horse
24.10. Primal Fear, Riot V
27.10. Thrash Nightmare Festival
27.10. Die Happy
28.10. 100 Let Republiky
30.10. Glenn Hughes
31.10. Jonathan Hultén, The Devil's Trade, Sonya
02.11. Our Last Night, Hands Like Houses, Hawthorne Heights
03.11. Powerwolf, Amaranthe, Kissin Dynamite
A co FAKKER!?