Nový Spark
venku od 3. října
Folkoví pohané ŽREC mají venku nové EP „Klíč k pokladům“

Folkoví pohané ŽREC mají venku nové EP „Klíč k pokladům“

Pomalu již kultovní brněnská folkově rock/metalová sestava ŽREC se po personálních změnách opět nadechuje k životu a posílá do světa nové čtyřskladbové EP. Pohané všech zemí, spojte se!

EP nazvané „Klíč k pokladům“, které spatřilo světlo světa na konci května obsahuje tři skladby (+intro) o celkové délce zhruba 22 minut. Jedná se o první studiovou nahrávku po pěti letech od vydání zatím posledního dlouhohrajícího alba „Paměti“ z roku 2012. Nový materiál je rockovější, rozvláčnější, ale též méně přístupný, kapela na něm rozvíjí své vize propojení pohanské mystiky s metalovou hudbou trochu jiným způsobem, než byli její fanoušci dosud zvyklí. Album vychází jako vlastní vydání kapely v limitovaném nákladu 250 kusů, k prvním 100 cd je přibalena placka s přepracovaným logem kapely jako dárek. Cd je možno si zajistit po mailu officialzrec@gmail.com případně přes FB profil kapely. Cena je 150 kč.Celé album (stejně jako celá diskografie kapely) je k poslechu na bandcampu.

Kapela ŽREC působí na metalové scéně již třináctým rokem, svou pouť započala demo nahrávkou „Nový věk pohanský“ v roce 2006, na jejímž základě pak vznikla debutová deska „Žertva“ vydaná o dva roky později. Druhým albem v diskografii je již zmiňovaná deska „Paměti“, která byla realizována na jaře roku 2012. ŽREC mají za sebou desítky koncertů v České republice i v zahraničí (namátkou v Polsku, Chorvatsku, Slovinsku, Lotyšsku, Rakousku a samozřejmě na Slovensku), jen v posledních dvou letech se potýkali s personálními problémy. Rok 2016 se však stal rokem návratovým a po sérii reunionových koncertů v nové sestavě nyní přišla řada na studiovou tvorbu a první vlaštovkou je právě EP „Klíč k pokladům“.V současné festivalové sezóně bude možné Žrec vidět naživo na dvou menších festivalových akcích – nejdřív to bude na Rockovém Chrlení v Brně-Chrlicích 29. července po boku kapel ROOT, EAGLEHEART, AIVN’S NAKED TRIO a dalších, podruhé to bude v Tišnově na akci nazvané Folk Metal Fest a kromě ŽREC zde vystoupí například TISÍC LET OD RÁJE či ALGOR.

Seznam skladeb:
1. Uvedení
2. Klíč k pokladům
3. Řeka domova
4. Vozka

Sestava 2017:
Styrbjørn - zpěv
Torham - kytary
Horn - baskytara
Sarapis - bicí
Isica – klávesy, flétny, doprovodný zpěv
Thar – housle, doprovodný zpěv

Nový Spark
venku od 3. října
Kalendář akcí
Nenalezeny žádné akce
A co FAKKER!?