Nový Spark
venku od 1. srpna
Frontman BEHEMOTH Adam „Nergal“ Darski nebude souzen za hanobení polských národních symbolů

Frontman BEHEMOTH Adam „Nergal“ Darski nebude souzen za hanobení polských národních symbolů

Před třemi měsíci byl Nergal oficiálně obžalován polskými úřady kvůli logu a merchi k turné „Republic Of The Unfaithful“. To mělo údajně být hanobení polského státního znaku. Žaloba byla stažena a dočasně nedostupný merch bude prý brzy k prodeji.„Další bitva vyhrána, ale válka zuří dál,“ uvedl na svém Instagramu Nergal v oslavném postu, ve kterém sdělil, že on a dva další obžalovaní jsou zproštěni. Grafiku zkoumal soudní znalec heraldiky při soudu v Gdaňsku a shledal ji jako „pokřivený obraz polského národního symbolu“.

Žalobce pak tvrdil, že grafika „obsahovala prvky a symboly považované jako satanistické a protikřesťanské se záměrem přinášet poselství daleko vzdálené od historické a státní ideologie“.

Polské státní symboly jsou chráněny proti veřejnému hanobení a jakékoli veřejné použití, které může být urážlivé či škodlivé může být považováno za kriminální delikt. Dle Nergala bude merch s tou grafikou již brzy k dostání na oficiálním e-shopu BEHEMOTH.

Nergal byl již v roce 2011 zproštěn obžaloby, podle které měl razit náboženské cítění, když nazval katolickou církev „nejvražednějším kultem na planetě“ během vystoupení v září 2007 v Gdyni. Na pódiu rovněž roztrhal bibli a nazval ji „knihou lží“.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
15.08. Summer Breeze
16.08. Death Coffee Party
17.08. Rock of Sadská
17.08. Rock Heart
22.08. Papa Roach
25.08. Fekal party
25.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
01.09. Živanický rockový masopust
04.09. Flogging Molly
A co FAKKER!?