Nový Spark
venku od 31. srpna
GATE CRASHER - „Neusínám“

GATE CRASHER - „Neusínám“

V pořadí už třetí klip z aktuální desky představila brněnská kapela Gate Crasher. Tentokrát zvolila pomalou píseň Neusínám. Režisér Jan Hubáček vsadil na perfektní záběry a špičkovou techniku.

Samotné natáčení probíhalo během jediného dne v historické budově v centru Brna. Jde o vůbec první klip Gate Crasher, který byl natočen na pomalou skladbu. Realizace se opět ujal režisér Jan Hubáček se svým týmem, který s kapelou spolupracoval už na klipech Mrtvá a Stále hledám.

Práci na videoklipu často vítám jako možnost vyzkoušet něco nového a méně běžného. Proto jsme se v klipu Neusínám rozhodli trochu experimentovat a píseň natočili dvakrát rychleji a následně zpomalili. Kluci z kapely tím pádem museli prokázat značnou dávku umu, aby song zvládli zahrát v dvojnásobném tempu. To celé vytvoří zajímavý efekt, kdy kytary kluků i zpěv sedí přesně na píseň, ale vše ostatní okolo se pohybuje zpomaleně. Škoda jen, že vzácný interiér nám nedovolil využít také hektolitry červené barvy, které měly původně lítat vzduchem a efekt tak ještě zvýraznit. Necháme si to snad napříště,“ vysvětluje režisér Hubáček svůj záměr.

Náladu klipu jsme chtěli postavit na dobrých záběrech, proto jsme zvolili kameru RED EPIC, která je v současné době špičkou a byla použita třeba i při natáčení Hobita Petera Jacksona.“ dodává Hubáček.

S Honzou jsme dělali už na třetím klipu a nemáme důvod měnit. Podle mě je to mistr, který se každou práci snaží dotáhnout k dokonalosti a vždy přijde s něčím novým. Tentokrát jsme třeba poprvé použili i kamerové jízdy. Honza je při natáčení velmi důrazný a jde si tvrdě za svým. Opět to bylo náročné, ale myslím, že výsledek stojí za to.“ komentuje spolupráci s režisérem frontman Gate Crasher Ondra Novák.

Navíc jsme měli obrovské štěstí při hledání prostoru, kde bychom mohli klip natočit. Lokalit jsme prošli celou řadu, ale žádná se nám pořád nezdála. Nakonec nám pomohl kamarád Igor Fait, který nám umožnil natáčení realizovat v úžasně tajemné vile z konce 19. století, kterou by blízko centra Brna málokdo čekal,“ doplňuje Novák.

Gate Crasher v současné době představují třetí studiovou desku Bitterfly, která vyšla na podzim 2012. Kapela v prosinci 2013 odehrála dva koncerty s finskou partou Lordi. Za sebou má mimo jiné i předskakování dalším velkým jménům jako Aerosmith, Ozzy Osbourne, Iron Maiden, Korn nebo Die Happy.www.gatecrasher.cz


www.facebook.com/GateCrasherBand

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
A co FAKKER!?