Nový Spark
venku od 30. ledna
GHOST: Papa Emeritus konečně znám

GHOST: Papa Emeritus konečně znám

Papa Emeritus se 17. sprna poprvé veřejně objevil bez masky, pod svým skutečným jménem Tobias Forge. Zpěvák a frontman GHOST byl pozván do švédského radiového vysílání Sommar i P1, kde promluvil o příběhu kapely.

Ačkoliv se kapele GHOST dlouho dařilo zůstávat v anonymitě, již před nějakou dobou se začalo proslýchat, kdo by pod maskou Papy Emerita mohl být. Fanouškům to tajemství nenechávalo spát, a tak se živě hledalo, porovnávaly se hlasy možných adeptů nebo uši (to je asi to jediné, co přes masky bylo vidět). Je však třeba říci, že členové se svým fanouškům úplně nevyhýbali. Bez masek je bylo možné zastihnout před tour busy, kde rádi rozdávali autogramy, focení však bylo zakázáno. Ovšem i přesto se objevily na internetu tajně ukořistěné fotky nevalné kvality pořízené nenechavými fandy. Někteří zuřili, jiní vědět chtěli, stále však nebylo nic jisté, kapela oficiálně nic nepřiznala, a navíc ke všemu zmatení přispívala i politika kapely – jiné album, jiný papež. Když však v roce 2014 samotný Nergal z BEHEMOTH vypustil selfie s obrýleným týpkem v kožené bundě, který náramně připomínal podezřelého Tobiase Forge, a ještě je otagoval #ghost, nebylo už o čem moc pochybovat. Ovšem pomyslný hřebíček do rakve anonymity GHOST zasadil až samotný kytarista kapely Simon Söderberg (GHOULD FIRE/ALPHA), který spolu se zbylými členy odhalil veškerá jména ve společné žalobě na Papu, což vyústilo jednak ve výměnu celého ansáblu, a nakonec již pravděpodobně nemělo cenu dál odolávat.

Tobias Forge je tedy oficiálně Papou, ale rozhodně to neznamená konec, ba naopak. Tobias má plány, a právě v těchto dnech se odebere nahrávat v pořadí již čtvrté album GHOST.


Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
16.02. Uriah Heep
16.02. Algiers
16.02. Heathen assault over Brno
16.02. U.D.O.
17.02. U.D.O.
18.02. Parkway Drive
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
A co FAKKER!?