Nový Spark
venku od 31. srpna
GUNS N´ ROSES před turné absolvovali překvapivou generálku v klubu, kde kdysi začínali

GUNS N´ ROSES před turné absolvovali překvapivou generálku v klubu, kde kdysi začínali

Axl Rose a GUNS N´ ROSES jsou v současnosti opět nejsledovanějšími figurami rocku. O ryšavém frontmanovi se spekuluje jako o možném suplujícím zpěvákovi za Briana Johnsona v AC/DC, s nimiž už dle dostupných informací absolvoval i společnou zkoušku, ale hlavně se začínají roztáčet kola GUNS N´ ROSES, pro které je letošek rokem velkého návratu.

Reunionové turné, na kterém vedle sebe na jednom pódiu po letech stanou alespoň Axl, Slash a Duff, oficiálně startuje v pátek, už ten uplynulý pátek, 1. dubna, však kapela odehrála překvapivou generálku. GUNS N´ ROSES „tajně“ vystoupili v hollywoodském klubu Troubadour, kde v osmdesátých letech hrávali své první koncerty. Akci bylo přítomno jen něco málo přes 250 lidí v publiku, přičemž exkluzivitu události podtrhla účast celebrit jako jsou Lenny Kravitz, Jim Carrey nebo Nicolas Cage. Mezi ty se dostali jen skutečně nejvěrnější fans, kteří navíc dokázali náležitě předvídat aprílově dění. Kapela totiž show oznámila v den konání ráno a lístky nabídla za symbolických 10 dolarů. S frontami zájemců následně musela pomáhat policie…

Pokud jde o sestavu, Axla, Slashe a Duffa doplnili dlouholetý klávesák GUNS N´ ROSES Dizzy Reed a členové pozdější Axlovy sestavy Richard Fortus (kytara) a Frank Ferrer (bicí). Dá se tak očekávat, že tento line-up se vydá rovněž na turné, které je zatím naplánováno pouze pro americký kontinent, s největší pravděpodobností ho ale přesáhne. Kytarista THE CULT Billy Duffy se totiž prořekl, že se svou kapelou bude GUNS N´ ROSES v budoucích měsících předskakovat „mimo Státy“. Kde, to neupřesnil.

Mrkněte, jak to v Troubadouru vypadalo...


Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
07.10. Sinsaenum
A co FAKKER!?