Nový Spark
venku od 30. ledna
IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR! - prestižní fesťák zasáhne 17. listopadu taky Prahu

IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR! - prestižní fesťák zasáhne 17. listopadu taky Prahu

Terror, Stick To Your Guns, Comeback Kid, Obey The Brave, More Than A Thousand, No Bragging Rights a Capsize. Takový je letošní line up prestižního festivalu Impericon Never Say Die Tour, který otřese základy pražské Meet Factory už v pondělí 17. listopadu. Večírek pro všechny příznivce hard-post-metal či deathcoru, vypukne už v 18 hodin a neskončí před 23. hodinou.

Festival Never Say Die (známý také pod zkratkou NSD) zahájil své tažení v roce 2007 s pěticí kapel - Comeback Kid, Parkway Drive, Cancer Bats, The Warriors a This Is Hell. S každým dalším ročníkem si dobrým výběrem skupin rychle získával respekt fandů této scény, až se stal největší a nejprestižnější akcí svého druhu v Evropě. Pod hlavičkou Impericon Never Say Die Tour se vedle vyjma uvedených kapel vytřídala jména jako Unearth, Architects, Despised Icon, Protest The Hero, Suicide Silence, Oceano, Madball, Deez Nuts, Emmure a mnoho dalších.

A neménně atraktivní line up přichystali organizátoři této akce i pro nadcházející Impericon Never Say Die Tour 2014, které vypuklo 24. října v Německu a nabízí úctyhodných 28 koncertů za sebou, mezi kterými si kapely dopřejí jen dva dny volna.


Na cesty se tentokrát rozjedou Comeback Kid (kteří pod touto značkou absolvovali již dvě turné a jeden open air), dále Stick To Your Guns a Obey The Brave, které mohli zhlédnout všichni návštěvníci turné v roce 2012. Koncertovat v ČR prvně nebude ani portugalská metalcorová parta More Than A Thousand, která v roce 2012 zahrála v legendárním pražském klubu 007 na Strahově. Fanoušci NSD se ale mohou těšit také na HC v podání nadějných Capsize, kteří s Jay Maasem (Defeater) právě natáčí své první dlouhohrající album. Naopak ostřílenými matadory nejen ve studiu jsou další dvě americké skupiny z letošního line upu - No Bragging Rights, kteří mají na svém kontě čtyři alba a jedno EP a Terror (foto), kteří letos oslaví 12. narozeniny. Za tu dobu stihli tito někdejší členové Buried Alive či Carry On vydat včetně koncertních nahrávek osm desek a nedávno spolu s Deez Nuts otřásli v základech pražským Futurem.

Impericon Never Say Die Tour pro letošní rok uzavřelo spolupráci s americkou neziskovou organizací Hope For The Day, jež se snaží prostřednictvím hudby napomáhat léčbě depresí mladých lidí a předcházet jejich sebevraždám a která má velkou podporu právě v hard core a metalové scéně.

Pražský koncert Impericon Never Say Die Tour 2014, který se uskuteční v Meet Factory, pořádá Avocado Booking ve spolupráci s NuCoast.

Vstupenky zde

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
09.03. Rhapsody of fire
10.03. Pestilence, Bleeding Gods
15.03. Don Airey & Friends
18.03. Cancer Bats
19.03. Mike Shinoda
22.03. Jethro Tull
22.03. David Ellefson Basstory
24.03. Solstafir
24.03. Jethro Tull
25.03. Larkin Poe
A co FAKKER!?