Nový Spark
venku od 1. března
Indičtí metalisté NIGHT WINGS III v boji proti radikálnímu smýšlení

Indičtí metalisté NIGHT WINGS III v boji proti radikálnímu smýšlení

Indičtí NIGHT WINGS III se v novém úderném videoklipu pustili do radikálního islámu a jeho nepochopitelné propagandy. Nejedná se však o „hon na čarodějnice,“ jako je to v případě většiny českých kapel, které proti islámu zbrojí. Město Džajpur, odkud také kapela pochází, se stalo v roce 2008 cílem teroristických útoků extrémistů, během nichž zemřelo šedesát tři lidí a na dvě stě bylo vážně zraněno.

NIGHT WINGS III se ve skladbě „Where Are My 72 Virgins“ zaměřili na vymyšlený mýtus džihádistů, jež hlásá, že bojovníci „svaté války“ obdrží za sebevražedný útok sedmdesát dva panen. Ač se zdá tato skutečnost nesmyslná, je pevně zakořeněna v myšlení takzvaných mučedníků. „Viděli jsme jedno video Mudžáhidů, ve kterém se právě mluví o mýtu sedmdesát dvou panen. Tihle týpci nemají žádný respekt k druhému pohlaví a mluví o něm jako o objektu. Ženy berou jako úplatek svým válečníkům, aby za ně umírali v sebevražedných misích. Jsme z toho dost naštvaní a cítili jsme, že tohle je způsob, jak to dostat ven,“ osvětluje kapela.

Skladba je koncipována jako vášnivá debata mezi radikálním duchovním a jeho následovatelem, který si později uvědomí, že celou dobu žil ve lži. „Byl zmanipulován k terorismu, ale najednou se z tohoto zlého snu probudí,“ říká kytarista Jatin. „Snažíme se lidi o kořenech terorismu vzdělávat,“ dodává. Roli duchovního si zahrál otec kytaristy, jenž si k herectví přičuchl poprvé. Videoklip vyvolal v Indii bouři nevole. „Indie je velmi nábožensky založená země a nikdo se o tomto tématu nechce bavit,“ vysvětluje vokalista Lovenish. „Někteří se domnívají, že píseň je namířena proti islámu. To však není pravda. Skladba se trefuje do terorismu a duchovních, kteří ho podporují. Je to citlivé téma a my se k němu chceme vyjádřit.“

„Řeknu vám důvod, proč jsme tuto věc natočili. Mnoho mužů z teroristických buněk je vzdělaných jedinců, kteří se vydali touto špatnou cestou. Když se nám podaří přesvědčit aspoň deset z dvaceti fanatiků, tak můžeme zachránit stovky lidí,“ vysvětluje motivy kapely Lovenish.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
26.03. Fleshgod Apocalypse
30.03. Pretty Maids, Pink Cream 69
02.04. Metallica, Kvelertak
10.04. Magnum
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
27.04. Roger Waters
28.04. Roger Waters
20.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
21.10. Tankard, Catastrofy, Fusion Bomb, Warfect
A co FAKKER!?