Nový Spark
venku od 31. ledna
Japonští vizuální metalisté EAT YOU ALIVE si brousí zuby i na tuzemské publikum

Japonští vizuální metalisté EAT YOU ALIVE si brousí zuby i na tuzemské publikum

Visual kei a Nagoya nei jsou názvy dvou vzájemně se prolínajících japonských metalových subkultur, jejichž reprezentanti začínají dobývat festivalová a klubová pódia i mimo mateřské souostroví. Ostatně, jejich zástupci z kapely Deathgaze se srdnatě na letošním Rock for People postavili přímo Božskému Karlovi. A kdo tehdy lehce androgynní partu chlapíků s vizáží postaviček z japonských comicsů manga viděl, byl překvapen nekompromisní energií a rezolutním tlakem, za které by se nemusela stydět nejedna americká či evropská metalová či harcoreová parta zvučnějšího jména. Prostě – kult se vším všudy…

Nyní přivítáme 18. prosince ve smíchovském Futuru další důležitou kapelu z Nagoji – EAT YOU ALIVE. Vstupenky v ceně 600 Kč jsou v předprodeji na portálu www.ticketsforpeople.cz .

Historie EAT YOU ALIVE se začala psát, tehdy ještě pod jménem MaveRick, v roce 2006, kdy se sešli protagonisté místních kapel Kray a Kenji (oba ex Grind ), Mukuro (ex Hate) a Makoto (ex KeiL). Tahle sestava si postupně vybudovala dobrou pozici i mimo Nagoju, ale v roce 2008 oznámila svůj konec jako MaveRick.

Smutek fandů však netrval dlouho: Ve stejný den 8. června se objevila ve stejném složení kapela EAT YOU ALIVE, s novým singlem Jennifer/hanamizuki a změnou image, včetně nových přezdívek hlavních protagonistů (Kray je nyní Hiro a Mukuro užívá stage name Ryohei). Se jménem odkazující na kapelní oblíbence Limp Bizkit a s pátým členem, kytaristou s nickem Shouya, se odklání od striktního kánonu stylu Nagoya nei, lze vystopovat zřetelný vliv euroamerických numetalových kapel a v některých písních i lehce napoplých kytarovek.

Eat You Alive si dobývají postupně pozornost a zájem fanoušků nejen v Nagoji a Osace, ale v celém Japonsku. Mají na kontě několik úspěšných singlů a dvě alba a v prosinci je první evropské turné zavede do Londýna, Paříže Helsinek, Moskvy, Kolína nad Rýnem i Hamburku.

A 18. prosince se s významnými představiteli japonského melodického metalu, v jejichž projevu se snoubí nejnovější euramerické metalové styly s tradicí komiksů manga, setkáme v pražském klubu Futurum. A možná dojde i exaltovanou stylizaci japonských divadel kabuki či nó…

http://www.eatyoualive.net/

Nový Spark
venku od 31. ledna
Kalendář akcí
22.02. Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, No Return
22.02. Napalm Death, Contrastic, Deathrite
24.02. Sepultura, Obscura, Goatwhore, Fit For An Autopsy
25.02. Boris, Amenra
27.02. Toto
01.03. Korpiklaani, Heidenvolk, Arkona, Trollfest
01.03. Rock For People Winter
02.03. Rock For People Winter
03.03. Rock For People Winter
08.03. Shakra
A co FAKKER!?