Nový Spark
venku od 31. srpna
Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Bubeník Joey Jordison poprvé otevřeně promluvil o problémech, kterými si procházel v době svého konce u SLIPKNOT. Vybral si pro to ceremonii magazínu Metal Hammer Goldgen Gods Awards.

„Koncem mé kariéry ve SLIPKNOT jsem vážně onemocněl hroznou nemocí zvanou transverzální myelitida. Necítil jsem nohy. Už jsem nemohl hrát. Je to forma roztroušené sklerózy, kterou bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli. Začal jsem s tím ale bojovat, chodit do fitka a docházet na terapie, abych tu svini zničil. A jestliže jsem to zvládl já, zvládnete to taky. Byla to ta nejtěžší věc v mém životě,“ rozpovídal se Jordison o neurologické chorobě, která ročně postihne jednoho až pět lidí z milionu. „Pro lidi s roztroušenou sklerózou, transverzální myelitidou nebo něčím podobným, jsem žijícím důkazem, že tuhle svini můžete porazit. A metal i jeho fanoušci vám s tím pomůžou. Už jen to, že máte metal v srdci, můžete dosáhnout čehokoliv.“ Byla tohle ale skutečně příčina toho, proč ho jeho spoluhráči ze SLIPKNOT „hodili přes palubu“?

V současnosti je Jordison opět, zdá se, ve formě a letos se dočkáme rovnou dvou alb jeho nových projektů. Tím prvním je VIMIC, který založil se spoluhráči z formace SCAR THE MARTYR, tím druhým pak SINSAENUM, kde kromě Freda Leclercqa z DRAGONFORCE figuruje například i Attila z MAYHEM.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
A co FAKKER!?