Nový Spark
venku od 3. ledna
Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Bubeník Joey Jordison poprvé otevřeně promluvil o problémech, kterými si procházel v době svého konce u SLIPKNOT. Vybral si pro to ceremonii magazínu Metal Hammer Goldgen Gods Awards.

„Koncem mé kariéry ve SLIPKNOT jsem vážně onemocněl hroznou nemocí zvanou transverzální myelitida. Necítil jsem nohy. Už jsem nemohl hrát. Je to forma roztroušené sklerózy, kterou bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli. Začal jsem s tím ale bojovat, chodit do fitka a docházet na terapie, abych tu svini zničil. A jestliže jsem to zvládl já, zvládnete to taky. Byla to ta nejtěžší věc v mém životě,“ rozpovídal se Jordison o neurologické chorobě, která ročně postihne jednoho až pět lidí z milionu. „Pro lidi s roztroušenou sklerózou, transverzální myelitidou nebo něčím podobným, jsem žijícím důkazem, že tuhle svini můžete porazit. A metal i jeho fanoušci vám s tím pomůžou. Už jen to, že máte metal v srdci, můžete dosáhnout čehokoliv.“ Byla tohle ale skutečně příčina toho, proč ho jeho spoluhráči ze SLIPKNOT „hodili přes palubu“?

V současnosti je Jordison opět, zdá se, ve formě a letos se dočkáme rovnou dvou alb jeho nových projektů. Tím prvním je VIMIC, který založil se spoluhráči z formace SCAR THE MARTYR, tím druhým pak SINSAENUM, kde kromě Freda Leclercqa z DRAGONFORCE figuruje například i Attila z MAYHEM.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?