Nový Spark
venku od 3. ledna
Jorn Lande a Noora Louhimo na hostovačce ve virtuální kapele PENTAKILL

Jorn Lande a Noora Louhimo na hostovačce ve virtuální kapele PENTAKILL

Světy metalu a počítačových her měly k sobě vždycky velmi blízko. Oblíbená hra League of Legends, kterou hraje přes 100 milionů hráčů, je fenoménem, který nyní dal svému hernímu světu i virtuální skupinu PENTAKILL. Vskutku zajímavý nápad.

PENTAKILL není klasická kapela, ale je to těleso na pomezí hudby a počítačové hry. Tedy kapela jako taková je virtuální a nikdo nezná identitu lidí, kteří nahrávají jednotlivé nástroje. Muzikanti jsou postavy z herního světa a živí hráči rotují či hostují, jako například teď Jorn Lande a Noora Louhimo.PENTAKILL vydali první EP „Smite & Ignite” v roce 2014 a to se stalo metalovou jedničkou na iTunes a zaznamenal i skvělý výsledek v Billboardu. S ohromnou hráčskou základnou se zdá, že vydavatel League of Legends, Riot Games, našel publikum pro vlastní muziku. Je vidět, že mladá gamerská generace je po metalu hladová, jen jej nasává jiným způsobem, než old schooleři deskami a CDčky. Velice zajímavý marketingový nápad.

Nyní se projekt chystá ke zveřejnění druhého disku s názvem „Pentakill II: Grasp Of The Undying“ a má si brát inspiraci z různých žánrů od power metalu přes NWOBHM po thrash, moderní death až k industrialu.

Pokud se chcete dozvědět více o historii PENTAKILL, běžte na tuto adresu.


Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?