Nový Spark
venku od 31. srpna
Koncert IRON MAIDEN v Salvadoru byl největším v historii země

Koncert IRON MAIDEN v Salvadoru byl největším v historii země

Březen IRON MAIDEN na jejich aktuálním turné k albu „The Book of Souls“ zavál do Latinské Ameriky a kapela nemá o zážitky nouzi. V Salvadoru se jim dostalo oficiálního poděkování od ministra turismu, na letišti v chilském Santiagu pro změnu nabořili svůj speciál Ed Force One.

Vystoupení, které Mejdni odehráli v hlavním městě San Salvadoru, bylo vůbec největším koncertem, který se v této středoamerické zemi kdy konal. Dosavadní tři roky starý rekord drželi AEROSMITH, na které přišlo 17 900 lidí, na IRON MAIDEN však dorazilo 25 000 nadšených fanoušků, nejen ze Salvadoru, ale i ze sousedního Hondurasu, Guatemaly nebo Nikaraguy. „El Salvador je úžasná země. Nepochybuju, že členové kapely se zde cítili jako doma. Ten koncert ukázal, že naše země je schopná hostit a pořádat akce světového významu,“ vyjádřil se José Napoleon Duarte, salvadorský ministr turismu (na fotografii po Bruceově pravici s lahví Troopera).

V méně radostné situaci se IRON MAIDEN ocitli v hlavním městě Chile. Na letišti v Santiagu se jejich letadlo při pojíždění srazilo s potahovým vozidlem a Ed Force One skončil s rozpáraným krytem motoru. Kapela tak musela využít náhradní přepravu, nicméně turné pokračuje dál a 5. července máme Železnou pannu v Praze!

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Serious Black
28.09. Alazka, Imminence, Across The Atlantic
29.09. Seether
02.10. Edguy
03.10. Pristine
04.10. Pristine
08.10. Galactic Empire
A co FAKKER!?