Nový Spark
venku od 1. srpna
LIVE: APOCALYPTICA předvedla Praze nový rozměr! (FOTO, VIDEO)

LIVE: APOCALYPTICA předvedla Praze nový rozměr! (FOTO, VIDEO)

Mělo to jiskru, šťávu, spád a působilo to neuvěřitelně svěže. APOCALYPTICA jednoznačně potvrdila formu z aktuálního alba „Shadowmaker“. Zážitek umocnila působivá vizuální show.

Mladí předskokani TRACER rozpálili publikum tradičním rock’n’rollem postaveném na základech legend MOTÖRHEAD, AC/DC, LED ZEPPELIN… I ve složení kytara, basa a bicí se jim podařilo zaplnit halu fůrou hutných rifů a hlavně jim nechybělo zapálení a energie. Trojice působí jistě a uvolněně. Na úvod hodně sympatické a příjemné překvapení. Na předkapelu více než slušný výkon. Mají to v krvi. Brzy vám s těmito kumpány přineseme na Spark TV video rozhovor.

APOCALYPTICA budiž definitivně vzkříšena. S novým albem „Shadowmaker“ cellisté a bubeník naznačili, že ještě neřekli své poslední slovo a že jejich smyčcový metal není zdaleka tak vyčerpáný, jak se mohlo před pár lety zdát. Kapela připravila pro zaplněné Forum Karlín moderní, plastickou show, která výtečně kopírovala obal albové novinky. Působivý světelný park doplňovaly ještě působivější videoprojekce. V jednu chvíli problikával do davu dominantní středový stín, vzápětí se zadní část pódia proměnila v rozvlněnou 3D stěnu. Při legendárním hitu METALLICY „One“ se scéna proměnila v rozpálené bojiště plné plamenů. Do toho čtveřice předváděla strhující show mnohdy koketující s hudebním šílenstvím, které se v rychlých pasážích podobalo záchvatu vyšinutí. Vizuál šel ruku v ruce s hudbou. Pokud bylo třeba, dokázala APOCALYPTICA znít téměř industriálně. Jejich cella měla zvuk jak diamantový brusný papír. Ostatně o svých nástrojích si s námi hoši ochotně popovídali těsně před koncertem. Tady malá ochutnávka, brzy na Spark TV přineseme celý záznam.

Zpěvák Franky Perez byl výborný. Působil přirozeně, jakoby s APOCALYPTICOU hrál od prvopočátků. Hlasově si byl jistý, veškeré tóny dával s jakousi samozřejmostí. Nechyběly ani tolik divácky oblíbené předělávky od METALLICY a SEPULTURY, přičemž jasným vrcholem byla „In The Hall of The Mountain King“ od Edvarda Griega. Vlastně – vrcholem byla na cello zahraná česká hymna. Husina!

APOCALYPTICA předvedla strhující show ohromující nasazením, lehkostí a fantastickou scénou. Bravo!

text/foto/video - Spark TV: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
22.08. Life of Agony, Diablo BLVD
23.08. The Offspring
26.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Folk Metal Fest
02.09. Omega and friends
09.09. The Pineapple Thief, Godsticks
17.09. Papa Roach
23.09. Serious Black
28.09. Alazka, Imminence, Across The Atlantic
29.09. Seether
A co FAKKER!?