Nový Spark
venku od 2. října
LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

CIRCLE II CIRCLE, LORD VOLTURE, HERETIC´S DREAM

15.5.2016, Brno, Metro Music Bar


Báječný metalový večírek přímo uprostřed května. Sice bych místo poněkud nevyrovnaných Italů HERETIC´S DREAM přivítal Izraelce DESERT, kteří dělali support až do předešlé štace v Budapešti, ale to je jen drobná výtka k uplynulé neděli. HERETIC´S DREAM se sami směřují do škatulky progresivního metalu a rocku s dalšími třeba i popovými vlivy, ale zatím střídají zajímavé momenty s těmi fádními a trochu se obávám, že především zpěvačka Francesca bude muset přidat na výrazu a hlavně ostrosti, aby i vokálně odlišila nabroušenější pasáže od těch volnějších. Takhle se mi zdálo, že celý set odzpívala v jedné poloze, která brala skladbám dynamiku.


To v pořadí druzí LORD VOLTURE zkrotili heavy metalového býčka jako zkušení toreadoři, byť tato pětice pochází z Holandska. Poctivý old school, ve kterém je slyšet ozvěny takových JAG PANZER nebo RIOT, zahraný s energií a chutí, přestože do narvaného sálu mělo Metro ten den hodně daleko (i když různých fotografů tu bylo naopak spousta). Kapele to však nevadilo a odvedla si svůj koncert na sto procent, přičemž si dovoluju tvrdit, že v osobě zpěváka Davida Marcelise tu roste zdatný nástupce Harryho Conklina.


Kromě toho, že mají CIRCLE II CIRCLE výbornou novinku „Reign of Darkness“, připomněli si na tomto turné, které mělo v Brně předposlední zastávku, i deset let od vydání „Burden of Truth“, což samo o sobě zabere velmi podstatnou část koncertu. Jenže se do něho musí vejít i něco z debutu „Watching in Silence“ a samozřejmě i nějaké ty skladby SAVATAGE. Ty zazněly v přídavku, přičemž „Hall of the Mountain King“ odzpíval klávesák Henning Wanner a odbubnoval sám Zak Stevens, což svědčí o uvolněné atmosféře, která nyní v CIRCLE II CIRCLE panuje. A protože se nakonec sešel i slušný hlouček fandů a samotná kapela jim dala bezpočet příležitostí k aplausu, musím tuto zdánlivě malou akci hodnotit jako velmi zdařilou. Sice nevěřím tomu, že to pomůže k tomu, aby tady začalo na CIRCLE II CIRCLE chodit více lidí, ale na druhou stranu, takový spiklenecký kroužek příznivců metalu taky není k zahození.


Hodnocení: 100%


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. August Burns Red
26.11. Genesis - Ray Wilson
27.11. Genesis - Ray Wilson
29.11. Bryan Adams
29.11. Skeletonwitch, Mantar, Evil Invaders, Deathrite
01.12. Winter Masters of Rock
02.12. Master's Hammer, Nifelheim, Bohemyst
03.12. Revocation, Archspire, Soreption, Rivers of Nihil
A co FAKKER!?