Nový Spark
venku od 29. června
LIVE: Druhý koncert Spark Fresh Blood 2016, 11. 11. Mersey, Brno

LIVE: Druhý koncert Spark Fresh Blood 2016, 11. 11. Mersey, Brno

Po týdnu se do brněnského klubu Mersey vrátila soutěž kapel Spark Fresh Blood. Opět řinčely struny, pivo zase teklo proudem a publikum se znovu skvěle bavilo. Představily se partičky NOTION DEEP, SINNERS MOON, CRUADALACH a hosté V.A.R..

Oproti úvodnímu kolu, kdy na poslední chvíli musela svůj set zrušit ostravská KAPRIOLA, tentokrát žádné nečekané změny v programu nenastaly a pódium Mersey se tak prohýbalo pod náporem těžkotonážní muziky poctivé čtyři hodiny. Nejprve svými podladěnými kytarami rozčísli vzduch olomoučtí NOTION DEEP. Mladá sestava se s nadhledem vypořádala s drobnými technickými potížemi, představila nové songy a potvrdila, že i domácí metalcorová scéna má rozhodně co nabídnout. Po ryze samčí metalové přehlídce se na pódiu objevil první a nikoliv poslední zástupce něžného pohlaví v podobě čarokrásné zpěvačky Simony ze slovenské symfonic-metalové tlupy SINNERS MOON. Její vysoko položený čistý vokál parádně kontrastoval s nahrublým murmurem jejího pěveckého parťáka. Hodně povedená třičtvrtěhodinka, která kapele jistojistě přivábí nové fans. To nejostřejší si druhý finálový večer Spark Fresh Blood nechal na úplný závěr. Z prezentace smečky CRUADALACH vstávaly (v tom nejlepším slova smyslu) vlasy na hlavě. Nový frontman Petr zapadnul do kapely skvěle a jeho nekompromisní řev vyzněl v kombinaci s folkovými prvky kapely skvostně. Jelikož bylo početné sestavě pódium vcelku těsné, kytarista odehrál téměř celý koncert mezi lidmi, čímž velmi příjemně zaplněnému klubu zprostředkoval opravdu nečekaně blízký zážitek.

Musíme vyzdvihnout také vystoupení vzácného hosta – zkušených thrashových pardálů V.A.R., kterým by mohly mladší skupiny závidět nejen dobu, s jakou se potulují po scéně, ale hlavně jejich nehasnoucí nasazení. Ve všech ohledech povedený večer. Naviděnou 23. listopadu v libereckém Bunkru.

Text: Petr Adámek
Foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 29. června
Kalendář akcí
22.07. Gruesome, Brutally Deceased, Caro, Kaar
22.07. The Dead Daisies
22.07. Soulfly
27.07. Fozzy
27.07. Obituary
31.07. Robert Plant and The Sensational Space Shifters
03.08. Ostrava v plamenech
08.08. Brutal Assault
09.08. Rock pod Kameňom
17.08. Rock of Sadská
A co FAKKER!?