Nový Spark
venku od 30. června
LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

Již potřetí zazněly libé tóny účastníků soutěže kapel Spark Fresh Blood, tentokráte v libereckém Bunkru. Pro velice slušně zaplněný sál zahrála soutěžní dvojice ACT OF GOD a SWEET LEOPARD a jako bonus SIGHTS.

Jelikož turnovským DEATHWARD ochořel zpěvák, počet soutěžních kapel se snížil na dvě. S úderem osmé hodiny večerní šáhly do strun a na paličky jako první liberečtí ACT OF GOD. Symfonický metal s prvky speedu a ženským vokálem má v Liberci pevnou základnu a příjemně načal večer. S ženským vokálem kontrastoval řvavý hlas kytaristův a dvojšlapkové pasáže hezky povařily krev v žilách diváctva. Velmi povedené vystoupení a hodně úsměvů kapely během něho i po něm.

Jako druzí nastoupili na pódium zástupci ostravské glam rockové školy SWEET LEOPARD. Čtveřice, která nedávno vydala nové album „Horny House“ hraje v nejlepší tradici kapel, kterým oční stíny a make-up není vůbec cizí. SWEET LEOPARD strhli slušně zaplněný klub o cca 80 neplatících (vstup je, jako na každé Spark Fresh Blood akci, zadarmo) k závěrečnému vyzpěvování a halekání spolu s kapelou. Skvělá energická show.

Před nástupem domácích mladých borců SIGHTS proběhlo vyhlášení losování o tři výhry a jak předplatné Sparku a Fakkera, tak triko Spark a knížka z historie rocku si našly své vítěze. Poté už nic nebránilo, aby se z repráků rozlinul ostrý a nesmlouvavý metalcore z dílny SIGHTS. Kluci jsou sice dle občanek mladí, ale válí jak zkušení válečníci kovu a jádra. Moderní zvuk spolu se sebevědomým výstupem a dobrými skladbami poženou tuto partu jistě za hranice severních Čech. Naviděnou při poslední akci, příští pátek v Českých Budějovicích.

Text: Tomáš Vítek
Foto: Michal Hell Strádal

Nový Spark
venku od 30. června
Kalendář akcí
29.07. Rockové Chrlení
29.07. Leftöver Crack, Torn Up
01.08. Billy Talent
02.08. Rock Pod Kameňom
03.08. Wacken Open Air
05.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Rival Sons
09.08. Brutal Assault
11.08. Metal on the Hill
12.08. Friends Festival
A co FAKKER!?