Nový Spark
venku od 31. srpna
Mark Tremonti zahraje v Praze a Spark má exkluzivní rozhovor!

Mark Tremonti zahraje v Praze a Spark má exkluzivní rozhovor!

Magazín Total Guitar ho před časem posadil na čtvrté místo nejlepších metalových kytaristů všech dob. V Guitar Worldu ho dokonce třikrát po sobě jmenovali kytaristou roku. Co zní zvučněji, nechám na vás. Jeho sólová kapela TREMONTI vydává své třetí album „Dust“, obsahující skladby nahrané ve stejném období jako ty, jež se objevili na loňském „Cauterize“ a je jasné, že je třeba s nimi počítat s jako regulérní kapelou. A s chlapíkem s italskou krví jako s jedním z nových kytarových hrdinů dneška!

Založit si boční projekt je docela běžné, ty však máš ne jednu, ale rovnou dvě kapely, které můžeš zásobovat muzikou. Kde se v tobě vzala potřeba tvořit vedle CREED a ALTER BRIDGE taky pod vlastním jménem?

Písničky skládám už od dětství a nechci se dožít toho, že ze mě bude osmdesátiletý stařec, který se bude v lítosti ohlížet za svým životem s tím, že promarnil nějakou příležitost. Nechci, aby to, na čem jsem tak tvrdě pracoval, přišlo vniveč, proto hledám nejrůznější způsoby, jak se realizovat. Rád se přitom udržuju zaměstnaný, takže kdykoliv mám čas, když jdou děti spát, tak tvořím.

Pod vlastním jménem jsi debutoval před čtyřmi roky, skoro po dvaceti letech v branži. Musels k tomu najít jen dostatek času nebo to chtělo i kus dodatečného sebevědomí?

Tak trochu obojí. Až do doby před nějakými osmi lety jsem totiž neměl dobrý hlas. Nemám moc velký rozsah, takže jsem si nevěřil, že bych mohl vyzpívat vyšší tóny a být hlavním zpěvákem. Ale nakonec jsem tomu trošku přizpůsobil i ladění kytary a myslím, že výsledek se docela dá.

Přemýšlíš ještě o hraní, když vystupuješ nebo už se ti prsty po strunách pohybují automaticky?

Když jsem s TREMONTI, tak se soustředím hlavně na zpěv, takže hraní na kytaru je ve výsledku vlastně jednodušší a samovolnější. S ALTER BRIDGE se soustředím jenom na kytaru a někdy to není úplně ono, protože nad tím přemýšlím až moc. Takže myslím, že hraju líp, když si s tím nedělám takovou hlavu.

A teď POZOR! Spark získal pár volných vstupenek na Tremontiho koncert 28. května v pražské Meetfactory. Během několika příštích dnů spustíme soutěž o tyto vstupenky a další překvapení. Mějte oči na stopkách a čekání si ukraťte lyric videem na titulní „Dust“ ze stejnojmenného alba.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
A co FAKKER!?