Nový Spark
venku od 1. března
MASTER´S HAMMER - "Vracejte konve na místo."

MASTER´S HAMMER - "Vracejte konve na místo."

Česká legenda Master’s Hammer se zapsala do historie nejen tuzemského, ale i zahraničního black metalu svým velice originálním stylem, který z alb Rituál a Jilemnický okultista udělal dnes již všeobecně známé klasiky a z kapely kult. Po tom, co se na řadu let odmlčela, vydala skupina v roce 2009 vyvedenou desku Mantras, na níž letos navázala počinem Vracejte konve na místo.

Již od první skladby je zde znát typický rukopis skupiny. Blackmetalová smršť „Nordfostkampfland“ napovídá, že Páni kladiva jsou zpět se spoustou čerstvých nápadů, energií a výbornými texty, které nepostrádají jak temnost, tak nadsázku a humor. Vyvedený zvuk a skladby se zvláštní tajemnou atmosférou, která je pro alba této kultovní bandy neodmyslitelná, dávají najevo, že i po letech jsou Master’s Hammer věrní svému stylu, aniž by zněli nějak vyčpěle, ba naopak. Vracejte konve na místo ukazuje kapelu ve vrcholové formě, čehož důkazem jsou především skladby jako atmosférická „Šumava“, „Podejte mi Ten Samopal“, titulní a možná nejzdařilejší „Vracejte Konve Na Místo“ a další, jejichž přičiněním je deska přijata velice vlídně fanoušky, pro něž se již teď pomalu stává další klasikou.

Master’s Hammer stvořili učebnicový příklad toho, jak by mělo vypadat osobité blackmetalové album. Skupina se i po tolika letech stále vyvíjí a bude-li nadále pokračovat v tomto duchu, jistě v následujícím období ukáže nejen české metalové scéně další unikátní věci. Návykové Vracejte konve na místo by rozhodně nemělo chybět ve sbírce každého vyznavače tvrdého metalu, jež byl třeba jen párkrát zasažen kouzlem této legendární formace.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. Škwor, Ultima
24.03. Plini, Disperse, David Maxim Micic
25.03. Plini, Disperse, David Maxim Micic
28.03. Children Of Bodom, Forever Still, Oni
29.03. Parkway Drive, Asking Alexandria
30.03. Korn
31.03. Bloodbound, Crystal Viper, Thobbe Englund
01.04. Pain Of Salvation
04.04. Flotsam and Jetsam, Dew Scented, Izegrim
06.04. Siberian Meat Grinder, Stolen Lives
A co FAKKER!?

Novinky na Sparker.cz