Nový Spark
venku od 3. ledna
Poslechni si nové MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

Poslechni si nové MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

Datum uvedení na trh: 6. 6. 2014, Severní Amerika 10. 6. 2014


Poslední album "Ordo ad Chao" vydali MAYHEM před dlouhými 7 lety. Ve 30. roce výročí vzniku jedné z nejvýznamějších black metalových kapel vrací úder s deseti nadupanými jedovatě zlými písněmi, které jsou hodny opravdových králů norského podsvětí.

MAYHEM založil na počátku roku 1984 legendární frontman kapely Øystein Aarseth aka Euronymous, basák Jørn "Necrobutcher" Stubberud a Kjetil "Manheim" Haraldsson za bacími. Skupina se pojmenovala podle písně VENOM "Mayhem with Mercy". Krátce na to se MAYHEM stali průkopníky takzvané "druhé vlny" a každá diskuse ohledně black metalu se stočila k nim.

Sebevražda frontmana Pera Yngve "Dead" Ohlina, vražda Euronyma zaskakujícím basákem notoricky známým jako Varg Vikernes, drogy, zatčení a vězení - MAYHEM byly vždycky ve středu bouře. Ani přes to všechno se tito Norové nezastavili a produkovali jeden hudební milník za druhým.

Neuvěřitelný surovost épéčka "Deathcrush" (1987) následovalo ikonické a žánr definující album "De Mysteriis Dom Sathanas" (1994), na němž spolupracoval pekelný bubeník Jan Axel "Hellhammer" Blomberg, který se připojil v roce 1988. Zpěvákem byl na tomto album Maďar Attila Csihar, jenž se ke kapele vrátil v roce 2004, aby převzal vládu od Svena-Erika "Maniac" Kristiansena. Ten spolupracoval také na épéčku "Wolf's Lair Abyss"(1997), které napsal talentovaný kytarista Rune "Blasphemer" Eriksen. Následovalo klasičtější "Chimera" (2004) a mistrovské dálo "Ordo Ad Chao" (2007), na němž zpíval opět Attila.

MAYHEM za svou kariéru prošli mnoha změna v sestavě. Dokonce ani ztráta Blasphemera, který se rozhodl věnovat svému vlastnímu projektu AVA INFERI v roce 2008, kapelu nezastavila. Aktivita skupina se koncetrovala zejména na LIVE vystoupení, dokud znovu nenašli rovnováhu s příchodem Mortena "Telocha" Iversena.

"Esoteric Warfare" je konečně venku! Brutální útok temné divokosti mrazivých riffů a Attilovy nelidské vokály se drží konceptu alba - vyrovnání se s duchovní zkušeností a experimenty s atomovou energií v půběhu Studené války. Album opět bez pochyb dokazuje, že MAYHEM jsou alfou a omegou black metalu.

SEZNAM PÍSNÍ

1.Watchers
2.PsyWar
3.Trinity
4.Pandaemon
5.MILAB
6.VI.Sec.
7.Throne of Time
8.Corpse of Care
9.Posthuman
10.Aion Suntelia


SESTAVA

Attila: zpěv
Teloch: kytara
Hellhammer: bicí
Necrobutcher: basa
Ghul: kytara


POSLECHNI SI ALBUM zde:


MAYHEM najdete v GALERII TITÁNŮ v červnovém SPARKU 2014!

facebook.com/mayhemofficial

www.thetruemayhem.com
Předprodej alba ZDE

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
04.02. John Garcia and the Band of Gold
A co FAKKER!?