Nový Spark
venku od 31. října
Poslechni si nové MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

Poslechni si nové MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

MAYHEM - ESOTERIC WARFARE

Datum uvedení na trh: 6. 6. 2014, Severní Amerika 10. 6. 2014


Poslední album "Ordo ad Chao" vydali MAYHEM před dlouhými 7 lety. Ve 30. roce výročí vzniku jedné z nejvýznamějších black metalových kapel vrací úder s deseti nadupanými jedovatě zlými písněmi, které jsou hodny opravdových králů norského podsvětí.

MAYHEM založil na počátku roku 1984 legendární frontman kapely Øystein Aarseth aka Euronymous, basák Jørn "Necrobutcher" Stubberud a Kjetil "Manheim" Haraldsson za bacími. Skupina se pojmenovala podle písně VENOM "Mayhem with Mercy". Krátce na to se MAYHEM stali průkopníky takzvané "druhé vlny" a každá diskuse ohledně black metalu se stočila k nim.

Sebevražda frontmana Pera Yngve "Dead" Ohlina, vražda Euronyma zaskakujícím basákem notoricky známým jako Varg Vikernes, drogy, zatčení a vězení - MAYHEM byly vždycky ve středu bouře. Ani přes to všechno se tito Norové nezastavili a produkovali jeden hudební milník za druhým.

Neuvěřitelný surovost épéčka "Deathcrush" (1987) následovalo ikonické a žánr definující album "De Mysteriis Dom Sathanas" (1994), na němž spolupracoval pekelný bubeník Jan Axel "Hellhammer" Blomberg, který se připojil v roce 1988. Zpěvákem byl na tomto album Maďar Attila Csihar, jenž se ke kapele vrátil v roce 2004, aby převzal vládu od Svena-Erika "Maniac" Kristiansena. Ten spolupracoval také na épéčku "Wolf's Lair Abyss"(1997), které napsal talentovaný kytarista Rune "Blasphemer" Eriksen. Následovalo klasičtější "Chimera" (2004) a mistrovské dálo "Ordo Ad Chao" (2007), na němž zpíval opět Attila.

MAYHEM za svou kariéru prošli mnoha změna v sestavě. Dokonce ani ztráta Blasphemera, který se rozhodl věnovat svému vlastnímu projektu AVA INFERI v roce 2008, kapelu nezastavila. Aktivita skupina se koncetrovala zejména na LIVE vystoupení, dokud znovu nenašli rovnováhu s příchodem Mortena "Telocha" Iversena.

"Esoteric Warfare" je konečně venku! Brutální útok temné divokosti mrazivých riffů a Attilovy nelidské vokály se drží konceptu alba - vyrovnání se s duchovní zkušeností a experimenty s atomovou energií v půběhu Studené války. Album opět bez pochyb dokazuje, že MAYHEM jsou alfou a omegou black metalu.

SEZNAM PÍSNÍ

1.Watchers
2.PsyWar
3.Trinity
4.Pandaemon
5.MILAB
6.VI.Sec.
7.Throne of Time
8.Corpse of Care
9.Posthuman
10.Aion Suntelia


SESTAVA

Attila: zpěv
Teloch: kytara
Hellhammer: bicí
Necrobutcher: basa
Ghul: kytara


POSLECHNI SI ALBUM zde:


MAYHEM najdete v GALERII TITÁNŮ v červnovém SPARKU 2014!

facebook.com/mayhemofficial

www.thetruemayhem.com
Předprodej alba ZDE

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
A co FAKKER!?