Nový Spark
venku od 31. října
Metalfest se blíží: ZAKK WYLDE přiveze novou desku

Metalfest se blíží: ZAKK WYLDE přiveze novou desku

Vousatému kytarovému drsoňovi jménem ZAKK WYLDE vyšla 8. dubna deska „Book Of Shadows II“ navazující na svou o dvacet let mladší sestru. Pro album složil na čtyřicet skladeb, ale nakonec jich skončilo vylisovaných jen čtrnáct. Zbytek si prý schoval na potom.

„Některé skladby skutečně vycházejí z mého vlastního života, jiné zase ze zkušeností a událostí, které se přihodily mým přátelům nebo obecně jiným lidem. Zároveň to ale není tak, že by se čtrnáct skladeb rovnalo čtrnácti smutkům. Stane se, že tě někdo zklame nebo se něco stane a ty pak na základě této jediné události složíš čtyři skladby, v nichž se to téma v různých odstínech promítne, aniž by sis to vůbec musel uvědomit.“ „Book Of Shadows“ je tedy částečně intimní záležitost a sentimentální atmosféru dodávají smyčce a klávesy.

Deska sbírá vysoká hodnocení, kde se dá a je na beton jasné, že Zakk uvede některé kousky i v Plzni. „Letos to vidím hlavně na jemnější věci, příští rok se pak vrátíme zase s heavy repertoárem!“ Zřejmě tedy uvidíme jemnější zarostlou tvář kytarového dříče. Abyste si ukrátili čas, než pan Wylde vyleze na pódium, mrkněte, jakým způsobem uvedl novou píseň pro Loudwire.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Decapitated, Hatesphere, Thy Disease
19.11. Nightwish, Beast In Black
20.11. Black Stone Cherry, Monster Truck
23.11. Tři Sestry, Slobodná Europa
23.11. Long Distance Calling
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. Anthrax, S.D.I.
A co FAKKER!?