Nový Spark
venku od 29. března
Metalfest zůstává v Lochotíně

Metalfest zůstává v Lochotíně

Mnoho fanoušků jediného metalového festivalu, který se v Česku koná v jedinečném prostředí amfiteátru, v uplynulých týdnech a měsících trnulo, zda se Metalfest na tomto místě uskuteční i letos. Otázka, zda Metalfest, ale i další kulturní akce se zde mohou či nemohou konat totiž vyvstala z titulu, že amfiteátr nyní prochází totální rekonstrukcí, kterou z 85 % financuje Evropská Unie. A laicky řečeno, nebylo jasné, zda se tyto akce zde mohou konat, spíše to vypadalo, že ne. Nicméně s touto verzí se primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký nechtěl smířit a bojoval za vás, metalisty, až v Bruselu. A byl úspěšný! Metalfest i nadále může a bude probíhat v kouzelném prostředí Amfiteátru Lochotín! A navíc bude kompletně nově zrekonstruován!

Nezbývá nám než poděkovat panu primátorovi a dalším lidem ve vedení města Plzeň, že za tím šli a vyhráli. Poděkování patří i vám, fanouškům metalu, co jste organizovali petice, či pochody pro zachování Metalfestu v amfiteátru. My, jako pořadatelé Metalfestu, máme velikou radost z toho, že vše dopadlo dobře a zůstaneme s festivalem tam, kde vznikl. Měli jsme v záloze i další prostor v Plzni, ale ten již potřebovat nebudeme :-). V průběhu uplynulých týdnů jsme situaci nechtěli moc komentovat, neboť jsme věděli, že vedení Plzně dělá pro naši věc maximum a mediální publicita by jim tuto práci ztěžovala.

Sejdeme se tedy všichni opět na stejném místě činu, začátkem června, a užijeme si hvězdy letošního našláplého festivalu Metalfest Open Air Plzeň!

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
22.04. PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT
22.04. THE EXPLOITED
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
25.04. EXHUMED, ROTTEN SOUND
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Discharge, Restriction, Gomora, Mörkhimmel
27.04. Roger Waters
28.04. Roger Waters
29.04. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
01.05. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
A co FAKKER!?