Nový Spark
venku od 3. ledna
Metalfest zůstává v Lochotíně

Metalfest zůstává v Lochotíně

Mnoho fanoušků jediného metalového festivalu, který se v Česku koná v jedinečném prostředí amfiteátru, v uplynulých týdnech a měsících trnulo, zda se Metalfest na tomto místě uskuteční i letos. Otázka, zda Metalfest, ale i další kulturní akce se zde mohou či nemohou konat totiž vyvstala z titulu, že amfiteátr nyní prochází totální rekonstrukcí, kterou z 85 % financuje Evropská Unie. A laicky řečeno, nebylo jasné, zda se tyto akce zde mohou konat, spíše to vypadalo, že ne. Nicméně s touto verzí se primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký nechtěl smířit a bojoval za vás, metalisty, až v Bruselu. A byl úspěšný! Metalfest i nadále může a bude probíhat v kouzelném prostředí Amfiteátru Lochotín! A navíc bude kompletně nově zrekonstruován!

Nezbývá nám než poděkovat panu primátorovi a dalším lidem ve vedení města Plzeň, že za tím šli a vyhráli. Poděkování patří i vám, fanouškům metalu, co jste organizovali petice, či pochody pro zachování Metalfestu v amfiteátru. My, jako pořadatelé Metalfestu, máme velikou radost z toho, že vše dopadlo dobře a zůstaneme s festivalem tam, kde vznikl. Měli jsme v záloze i další prostor v Plzni, ale ten již potřebovat nebudeme :-). V průběhu uplynulých týdnů jsme situaci nechtěli moc komentovat, neboť jsme věděli, že vedení Plzně dělá pro naši věc maximum a mediální publicita by jim tuto práci ztěžovala.

Sejdeme se tedy všichni opět na stejném místě činu, začátkem června, a užijeme si hvězdy letošního našláplého festivalu Metalfest Open Air Plzeň!

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?