Nový Spark
venku od 3. ledna
MetalGate Czech Death Fest 2013 – novinky z festivalové kuchyně

MetalGate Czech Death Fest 2013 – novinky z festivalové kuchyně

V pátek 14. a v sobotu 15. června 2013 se uskuteční na již tradičním místě, tedy v Autocampu Brodský v Červeném Kostelci, jubilejní pátý ročník české metalové veselice MetalGate Czech Death Fest, jehož minulý ročník byl v anketě tvrděrockových publicistů Břitva 2012 oceněn třetím místem v kategorii Koncert roku!

Jak jste již mohli zaznamenat, festivalová dramaturgie má již oba své headlinery. Po nešťastném výpadku kapely EQUILIBRIUM se nám podařilo sehnat náhradu více než důstojnou a to konkrétně švýcarské black-industrial mágy SAMAEL, kterým bude patřit prime time prvního festivalového dne a kteří tak doplňují německou thrash metalovou legendu DESTRUCTION, která ovládne sobotní program.

Momentálně pracujeme na tom, aby, jak je již zvykem, proběhly na místě rovněž autogramiády s oběma headlinery. Do festivalového line-upu dále přibyl vítěz čtvrtého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, tedy liberecká rock-metalová kapela NOBODY KNOWS, na jejíž vystoupení se můžete těšit v rámci sobotního programu. Tímto je tedy dramaturgie, čítající 30 kapel z domácí i světové metalové scény kompletní. Kromě již zmíněných se můžete těšit na Brazilce itSELF, Australany CAPTAIN CLEANOFF, či německé posly temnot CTULU. Z domácí scény pak na DEBUSTROL, ATARI TERROR, INSANII, TORTHARRY, LOCOMOTIVE, FDK, MINORITY SOUND, INGROWING nebo PANYCHIDU.

Sledujete-li festivalové stránky, případně FB profil MetalGate Czech Death Fest, jistě víte o komixové sérii mapující historii našeho festivalu. Tato se již rapidně blíží ke svému závěru, nicméně pokud se Vám zalíbila, tak vězte, že ji plánujeme vydat i v tištěné verzi ideálně tak, abyste si ji mohli koupit právě na pátém MG CDF ve stánku s festivalovým merchem!

Dále se můžete těšit na pohodové prostředí Campu Brodský a chybět nebudou ani pivní speciality od partnerského pivovaru Primátor.

Festivalový předprodej jede na plné obrátky. Momentálně si můžete zakoupit emisi vstupenek v ceně 590 Kč a to jak v Tortharry shopu, tak v MetalGate e-shopu, v předprodejních sítích Ticketstream a Ticketportal, a rovněž na vybraných místech osobně.

Pro další informace sledujte festivalové stránky www.czechdeathfest.cz

Těšíme se na Vaši návštěvu!

www.metalgate.cz www.tortharry.com

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
A co FAKKER!?