Nový Spark
venku od 2. dubna
MetalGate Massacre vol.4: vzhůru do semifinále!

Ve čtvrtek 21. února proběhlo v pražském Matrix klubu čtvrté základní kolo čtvrtého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre. Na programu večera byla opět další čtveřice soutěžních kapel, soutěžící o postup do semifinále, tentokráte složená z tří zástupců pražské metalové scény, konkrétně thrash-death metalistů Spreading Dread, progressive-metalcorové formace Into Dust a screamo-rockového uskupení Loco Loco, a dále z metalové kapely Agassiz z Jablůnkova.
Soutěžní kapely přišlo podpořit kolem 150 diváků, z nichž 119 odevzdalo své hlasy na podporu svých favoritů. A výsledek? Vítězem čtvrtého kola a zároveň čtvrtým semifinalistou se stala formace Into Dust s 43 hlasy. Druhé místo připadlo Spreading Dread, kteří získali 35 hlasů. Třetí místo obsadili Loco Loco s 27 hlasy a závěrečná čtvrtá pozice připadla Agassiz s 14 hlasy. Čtvrté kolo tradičně zastává významnou pozici v rámci jednotlivých ročníků, jelikož jím končí základní část soutěže a otvírá se část semifinálová. Do této kromě vítězů jednotlivých základních kol postupují taktéž dvě Divoké karty, tedy kapely, které v SMS hlasování fanoušků získaly nejvíce hlasů, a taktéž tzv. dvě nejlepší druhá místa, tedy formace, které se v základních kolech umístily na druhém místě a v rámci těchto dopadly, co se počtu hlasů týče, nejlépe. V rámci čtvrtého ročníku MetalGate Massacre se držiteli Divoké karty staly skupiny Silent Hill se 149 hlasy a Meresiew s 122 hlasy. Titul nejlepšího druhého místa pak připadl kapelám Seppuka  (43 hlasů v druhém základním kole) a Sunset Trail (38 hlasů v třetím základním kole). Seppuka nicméně následně bohužel ze soutěže odstoupila, čímž její místo připadlo další kapele v pořadí, a to Spreading Dread (35 hlasů v rámci čtvrtého základního kola). Kompletní soupiska semifinalistů je tedy následující: Nobody Knows, Attack the Hero, Anime Torment, Into Dust, Silent Hill, Meresiew, Spreading Dread a Sunset Trail. Nyní je před námi první semifinále, které se uskuteční v sobotu 23. března 2013 opět v pražském Matrix klubu. O první dvě pozice ve velkém finále se utkají SILENT HILL, NOBODY KNOWS, ANIME TORMENT a SPREADING DREAD.
Začínáme v 20:00. Klub je pro diváky otevřen od 19:00. Vstupné je jako vždy zdarma! Přijďte podpořit své favority. Těšíme se na Vás!