Nový Spark
venku od 3. října
METALLICA vydá demo, které odstartovalo její kariéru. Na kazetě.

METALLICA vydá demo, které odstartovalo její kariéru. Na kazetě.

K letošnímu Record Store Day, který je dnem nezávislých prodejců hudebnin, se připojí i METALLICA. 18. dubna se tak na trh dostane raritka v podobě věrné kopie demo kazety „No Life ´Til Leather“, která kapele zajistila její první nahrávací smlouvu. A bude zhotovená podle originálního kusu vlastněného – a popsaného – bubeníkem Larsem Ulrichem. Ten k materiálu říká: „Tohle je naše druhé demo, které jsme poslali do oběhu. Sám jsem doma ty kazety popsal, odnesl na poštu a rozeslal sběratelům z celého světa. Teď, po třiceti letech, jsou synonymem éry před Kill ´Em All.“ Jediný rozdíl bude v tom, že METALLICA pro tuto speciální příležitost svůj raný materiál zmasterovala. V zámoří bude k dostání v obchodech, které se do Record Store Day zapojí, případně na webu kapely Metallica.com . A pokud by se na vás přesto nedostalo – půjde totiž o limitovaný produkt –, nezoufejte. METALLICA slibuje, že „No Life ´Til Leather“ v létě vydá i na CD a na vinylech.


A tady pro vás vybíráme další exkluzivity, které byste 18. dubna na Record Store Day neměli přehlédnout!

Robert Plant vydá desetipalcové EP „More Roar“ se třemi živými skladbami z aktuálního sólového alba „Lullaby and... The Ceaseless Roar“ a k tomu „Whole Lotta Love“ od Led Zep. Samozřejmě zahranou v doprovodu jeho současné kapely SENSATIONAL SPACE SHIFTERS. Vyjde v omezeném nákladu 10 000 kusů.

STONE SOUR na 18. dubna nachystali vydání EP cover verzí „Meanwhile in Burbank...“ Předělali pro něj ALICE IN CHAINS, BLACK SABBATH, JUDAS PRIEST, KISS a METALLIKU.

Od SLAYER se dočkáme zbrusu nového songu „When the Stillness Comes“, na sedmipalci doplněného o live verzi „Black Magic“ zaznamenanou loni ve Wackenu. Vyjde v nákladu 5 000 kusů.

MASTODON vydají dvanáctipalcový picture disk s dosud nevydaným songem „Atlanta“, s hostujícím Gibbym Haynesem z BUTTHOLE SURFERS.

Kompletní seznam interpretů a nahrávek, které ku příležitosti Record Store Day nachystali, by měl být znám v průběhu března...

Nový Spark
venku od 3. října
Kalendář akcí
Nenalezeny žádné akce
A co FAKKER!?