Nový Spark
venku od 29. června
Nice To Eat You Deathfest má chuť na lidské. Už popáté

Nice To Eat You Deathfest má chuť na lidské. Už popáté

Festivalová sezona zatím klepe na dveře jen lehce, ale na severu Čech v České Lípě zabouchají tak razantní silou, až se budou nedaleké hory otřásat. Již popáté se totiž koná tradiční květnový Nice To Eat You Deathfest, který má na svědomí šéf děčínské kapely Fleshless Vladimír Prokoš.


NTEY je ojedinělý místem konání v prostorách zámku Horní Libchava, který je od Lípy vzdálen asi tři kilometry. "Prostředí zámku z šestnáctého století je určitě lákadlem. Kempovat se dá přímo v zámecké zahradě, zastřešenou budovu, kde se hraje, nerozhodí dešťové ani případně sněhové rozmary," říká Vláďa. "Majiteli zámku Kilimu jsem vděčný, že nás u sebe chce a pomáhá nám. Je to super borec, i s jeho přítelkyní," nešetří slovy chvály.


Akce začíná ve čtvrtek 17. května a potrvá až do soboty. Na festivalu vládne parádní přátelská atmosféra a své životní i koncertní zážitky si mezi sebou povídají metaloví fanoušci ze všech koutů Evropy a nechybí ani třeba ti jihoameričtí.


"Od začátku k nám jezdí lidé nejen z Čech a Slovenska, ale také Německa, Rakouska, Itálie, Polska, Rumunska, Švýcarska, Belgie nebo Anglie. To je na skoro nový festival na scéně velice dobré a jsme za to rádi," těší festivalového šéfa.


A mezinárodní mix najdete i ve složení kapel. Hlavní hvězdy jsou holandští DISAVOWED, jihoafrická VULVODYNIA, němečtí DEAD, italští DEVANGELIC, portugalští ANALEPSY, čeští FLESHLESS, HYPNOS či MALIGNANT TUMOUR a spousta dalších. Celkem během tří dnů zahrají téměř čtyři desítky metalových kapel.

Nový Spark
venku od 29. června
Kalendář akcí
22.07. Gruesome, Brutally Deceased, Caro, Kaar
22.07. The Dead Daisies
22.07. Soulfly
27.07. Fozzy
27.07. Obituary
31.07. Robert Plant and The Sensational Space Shifters
03.08. Ostrava v plamenech
08.08. Brutal Assault
09.08. Rock pod Kameňom
17.08. Rock of Sadská
A co FAKKER!?