Nový Spark
venku od 3. října
Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod - křest LP
host: Vlněna
středa 26. listopadu 2014, 19:30
Praha - Strahov, 007

Víťa, Hromy a Vašek jsou Five Seconds to Leave. Verča a David jsou Kalle. Five Seconds to Leave a Kalle jsou Nod Nod. Jednoduchá rovnice, jednoduše fantastická hudba. Hudba, která nepotřebuje silných slov, aby mířila přímo do srdce.

S jindřichohradeckou a táborskou scénou úzce spjatá kapela brouzdá českými kluby už nějaký ten rok, během nich hrála se Zatokrev, Morkobot či Ides of Gemini, zejména ale k dokonalosti vypilovala sestavu velice osobitých skladeb, které letos v létě vydala digitálně a nyní dochází i na očekávaný, pečlivě vypravený vinyl, jaký kapele sluší.

Postmetal, triphop, downtempo – žánry můžeme žonglovat do zemdlení, je ale nadmíru jasné, že u Nod Nod o ně vůbec nejde. Klíčová je intimita a intenzita hudby, jaké lze propadnout na první poslech. Ne nadarmo se o debut kapely začalo spontánně zajímat hned několik zahraničních labelů, a tak se první LP Nod Nod dočká distribuce v Evropě i USA, aniž by se kapela kohokoliv doprošovala. Jednoduše hudba, jaká dokáže mluvit za sebe.


A nejpádněji to Nod Nod dokazují právě naživo: jejich soustředěné i živelné, emocionálně zničující i k rozjímání motivující koncerty dávají jasný důkaz, proč se k téhle kapele vracet. A debutové album znamenitě zachycuje všechny její přednosti: preciznost i spontánnost, schopnost být zároveň expresivní, ale nikdy ne okázalý.

Hostem křtu budou noiserockoví raubíři z kapely Vlněna. Začátek je vzhledem k policejní hodině nachystán na půl osmou večer, pořádá s hudebním magazínem Aardvark spjaté sdružení Naše koncerty.

PS: V listopadovém Sparku - Spiku najdete s Nod Nod rozhovor, v tom říjnovém zase recenzi...

www.facebook.com/events/1541712912733170

Nový Spark
venku od 3. října
Kalendář akcí
Nenalezeny žádné akce
A co FAKKER!?