Nový Spark
venku od 29. března
Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod - křest LP
host: Vlněna
středa 26. listopadu 2014, 19:30
Praha - Strahov, 007

Víťa, Hromy a Vašek jsou Five Seconds to Leave. Verča a David jsou Kalle. Five Seconds to Leave a Kalle jsou Nod Nod. Jednoduchá rovnice, jednoduše fantastická hudba. Hudba, která nepotřebuje silných slov, aby mířila přímo do srdce.

S jindřichohradeckou a táborskou scénou úzce spjatá kapela brouzdá českými kluby už nějaký ten rok, během nich hrála se Zatokrev, Morkobot či Ides of Gemini, zejména ale k dokonalosti vypilovala sestavu velice osobitých skladeb, které letos v létě vydala digitálně a nyní dochází i na očekávaný, pečlivě vypravený vinyl, jaký kapele sluší.

Postmetal, triphop, downtempo – žánry můžeme žonglovat do zemdlení, je ale nadmíru jasné, že u Nod Nod o ně vůbec nejde. Klíčová je intimita a intenzita hudby, jaké lze propadnout na první poslech. Ne nadarmo se o debut kapely začalo spontánně zajímat hned několik zahraničních labelů, a tak se první LP Nod Nod dočká distribuce v Evropě i USA, aniž by se kapela kohokoliv doprošovala. Jednoduše hudba, jaká dokáže mluvit za sebe.


A nejpádněji to Nod Nod dokazují právě naživo: jejich soustředěné i živelné, emocionálně zničující i k rozjímání motivující koncerty dávají jasný důkaz, proč se k téhle kapele vracet. A debutové album znamenitě zachycuje všechny její přednosti: preciznost i spontánnost, schopnost být zároveň expresivní, ale nikdy ne okázalý.

Hostem křtu budou noiserockoví raubíři z kapely Vlněna. Začátek je vzhledem k policejní hodině nachystán na půl osmou večer, pořádá s hudebním magazínem Aardvark spjaté sdružení Naše koncerty.

PS: V listopadovém Sparku - Spiku najdete s Nod Nod rozhovor, v tom říjnovém zase recenzi...

www.facebook.com/events/1541712912733170

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
20.04. Rainbow
20.04. NE OBLIVISCARIS, ALEGAEON, VIRVUM
21.04. PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT
22.04. PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT
22.04. THE EXPLOITED
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
25.04. EXHUMED, ROTTEN SOUND
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Discharge, Restriction, Gomora, Mörkhimmel
27.04. Roger Waters
A co FAKKER!?