Nový Spark
venku od 1. srpna
Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod pokřtí debutový vinyl na Strahově s Vlněnou

Nod Nod - křest LP
host: Vlněna
středa 26. listopadu 2014, 19:30
Praha - Strahov, 007

Víťa, Hromy a Vašek jsou Five Seconds to Leave. Verča a David jsou Kalle. Five Seconds to Leave a Kalle jsou Nod Nod. Jednoduchá rovnice, jednoduše fantastická hudba. Hudba, která nepotřebuje silných slov, aby mířila přímo do srdce.

S jindřichohradeckou a táborskou scénou úzce spjatá kapela brouzdá českými kluby už nějaký ten rok, během nich hrála se Zatokrev, Morkobot či Ides of Gemini, zejména ale k dokonalosti vypilovala sestavu velice osobitých skladeb, které letos v létě vydala digitálně a nyní dochází i na očekávaný, pečlivě vypravený vinyl, jaký kapele sluší.

Postmetal, triphop, downtempo – žánry můžeme žonglovat do zemdlení, je ale nadmíru jasné, že u Nod Nod o ně vůbec nejde. Klíčová je intimita a intenzita hudby, jaké lze propadnout na první poslech. Ne nadarmo se o debut kapely začalo spontánně zajímat hned několik zahraničních labelů, a tak se první LP Nod Nod dočká distribuce v Evropě i USA, aniž by se kapela kohokoliv doprošovala. Jednoduše hudba, jaká dokáže mluvit za sebe.


A nejpádněji to Nod Nod dokazují právě naživo: jejich soustředěné i živelné, emocionálně zničující i k rozjímání motivující koncerty dávají jasný důkaz, proč se k téhle kapele vracet. A debutové album znamenitě zachycuje všechny její přednosti: preciznost i spontánnost, schopnost být zároveň expresivní, ale nikdy ne okázalý.

Hostem křtu budou noiserockoví raubíři z kapely Vlněna. Začátek je vzhledem k policejní hodině nachystán na půl osmou večer, pořádá s hudebním magazínem Aardvark spjaté sdružení Naše koncerty.

PS: V listopadovém Sparku - Spiku najdete s Nod Nod rozhovor, v tom říjnovém zase recenzi...

www.facebook.com/events/1541712912733170

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
22.08. Life of Agony, Diablo BLVD
23.08. The Offspring
26.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Folk Metal Fest
02.09. Omega and friends
09.09. The Pineapple Thief, Godsticks
17.09. Papa Roach
23.09. Serious Black
28.09. Alazka, Imminence, Across The Atlantic
29.09. Seether
A co FAKKER!?