Nový Spark
venku od 30. ledna
Nový klip - démonický duet Doro a Johana Hegga z AMON AMARTH.

Nový klip - démonický duet Doro a Johana Hegga z AMON AMARTH.

Že pěvecký duet ženy a muže, kde je hlavním tématem láska, nemusí být vždy romantická slaďárna, tak o tom vás bohatě přesvědčí nejnovější klip metalové královny DORO . Ta si za svůj mužský protějšek vybrala démonického Johana Hegga z AMON AMARTH . Výsledkem je melancholický příběh plný vzteku, smutku a nenaplněného vztahu. Skladba nese výmluvný název „If I Can’t Have You - No One Will“ a pochází z očekávaného dvojalba „Forever Warriors/Forever United“. Za tvorbou klipu už tradičně stojí tým naší Spark TV . Mrkněte.

Klip se natáčel částečně ve zřícenině v německém Düsseldorfu a částečně v Čechách, a to konkrétně u torza kostela sv. Blažeje na severním Plzeňsku. „Tohle místo jsem si pro dotáčky klipu zvolil vlastně už na samotném začátku. Zbytky vyhořelého kostela leží téměř uprostřed divočiny a pastvin. V těsné blízkosti je rybník a několik symbolicky poskládaných kamenů. Vím o tomto místě dlouho a čekal jsem na vhodnou příležitost, kdy jeho „kresbu“ a energii budu moct využít pro natáčení. Kdo může, ať se tady určitě zastaví. Ta energie vás dostane,“ upřesňuje svou volbu autor klipu náš redaktorský kolega David Havlena. Asi nejsložitější scénou celého klipu byl závěrečný pád do vody. „Měli jsme na to vlastně jen jeden pokus, protože pak bychom museli čekat hodiny, než bychom doublerku Doro uvedli do původního suchého stavu. Komplikované to bylo hlavně pro dron, který se musel do malého prostoru mezi větvemi dostat. Stačila by sebemenší chyba a utopil by se,“ doplňuje David nástrahy natáčení.


Nové album DORO „Forever Warriors/Forever United“ vychází 17. srpna u Nuclear Blast . Recenzi najdete v novém srpnovém čísle Sparku. Prozradíme, že deska se dostala mezi TOP5 redaktorského hodnocení.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
09.03. Rhapsody of fire
10.03. Pestilence, Bleeding Gods
15.03. Don Airey & Friends
18.03. Cancer Bats
19.03. Mike Shinoda
A co FAKKER!?