Nový Spark
venku od 1. března
PANKIX - "Taste Me" (EP)

PANKIX - "Taste Me" (EP)

Úspěšná skupina, která se prezentuje, svým dalším počinem Taste Me, který chce postupně do konce roku 2012 rozšířit v plnohodnotné album, obsahuje čtyři skladby, které i když byly nahrané v domácích podmínkách, jsou po zvukové stránce na velice slušné úrovni, která se vyrovná i studiové nahrávce. Indie rock, jako žánr alternativního rocku, ve kterém jsou typickými nástroji bicí, kytara, baskytara a klávesy tato parta rozšiřuje ještě o housle. Výsledný výraz tvorby tím dostává svou originální podobu. Značně obsáhlá biografie, ve které najde fanoušek tohoto žánru i úspěchy kapely samotné se nacházejí na BZ profilu a hlavně je zde celé EP poskytnuto k poslechu.

Tento velice povedený počin je krom jedné skladby nazpíván v angličtině, nicméně vokálem, kterým disponuje zpěvačka, sluší této partě obě stránky prezentovaného podání. Velice chytlavá úvodní věc More, která pozvolna přechází k rockovějším místům, které se velice příjemně střídají s jemnějšími pasážemi, se tato skladba právem tváří jako hitová záležitost. Uvolněným začátkem začíná druhá věc Ugly Boy. Na této vlně se nese po celou dobu podporována baskytarou, vyznívajícími houslemi jako další povedený kousek tohoto EP. V mateřském jazyce vás provede třetí věc s názvem Sečna. K této písni je natočen oficiální klip, který se dá zhlédnout také na BZ profilu kapely. Skoro celá skladba pop rockového ražení obohacená o kytarové sólo a gradující ve svém rockovém závěru, je další lahůdkou v podání této formace. Celé EP uzavírá skladba Lie, která se nese na jemné vlně, jaká vás provede celou skladbou od svého začátku až do jejího konce. Celkově je tohle dílko povedeným počinem, ke kterému se posluchač bude rád vracet.

S hodnocením si tentokrát počkám na celkový výsledek tohoto nadějného DIY projektu, až bude kompletně hotový. Prozatím velice slušně odvedená práce, která stojí určitě za povšimnutí.

Info o kapele: Sany - zpěv, Máša - el.housle, Jarda - el.kytara, Aleš - basa, Mára - samply, Roman – bicí

Skladby: 1 – More, 2 - Ugly boy, 3 – Sečna, 4 - Lie

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
25.03. Larkin Poe
25.03. Incantation, Defeated Sanity, Skinned
26.03. Solstafir
26.03. Incantation, Defeated Sanity, Skinned
28.03. Sonata Arctica
28.03. Rapture, Violent Definition, Stolen Lives, Kronstadt
29.03. Oomph!, Heldmaschine
29.03. The Young Gods
30.03. To the Rats and Wolves
30.03. Darkest Hour, Unearth, Misery Signals, Malevolence, Left Behind
A co FAKKER!?